| Creepygirl2002 a întrebat:

Buna ce pot face sa imi revin din depresie? Fara sa ma duc la psiholog.Am multe probleme.Mama mea e mereu nervoasa si da vina pe mine cand se intampla ceva,tatal meu locuieste altundeva si abia ma suna o data pe saptamana, prietenilor nici ca le pasa.Am inceput sa nu mai merg la antrenamente si inainte imi placea asa mult dar acum pur si simplu simt ca nu am chef de nimic si plang.Pe langa asta mi-au iesit o gramada de cosuri pe fata, eu care nu aveam niciunul in urma cu o luna iar mama isi bate joc de mine pentru asta.Nu mai suport crying Niste sfaturi?;(

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbratisare? :o3
Du-te la antrenament, fa sport, detaseaza-te, mediteaza, foloseste autosugestia, asculta muzica buna care te binedispune, evita certurile cu mama ta, priveste totul mai pozitiv, nu lua totul personal - mai glumeste, nu te mai stresa si pentru cosuri exista produse cosmetice care sa te ajuta. Bioderma Sebium Global sau Lotiune BHA Paula's Choice.
Vezi raspunsul meu de aici : https://www.tpu.ro/......eramtolog/

" Oamenii sunt atat de fericiti cat se hotarasc sa fie. "

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca esti nascuta in 2002 e normal sa-ti apara cosuri pe fata majoritatea tinerilor fac. Poate mama ta face parte din acel grup care nu a facut cosuri in tinerete dar de ce nu o intrebi sa vezi ce raspuns are. Mama ta e nervoasa si se descarca pe tine iar asta este gresit din partea ei. Ii lipseste si ei un barbat. Tu esti fata esti o fire mai emotiva baietii rezista mai bine la problemele de familie dar asta nu inseamna ca nu te poti relaxa si ai putea sa incepi sa porti discutii cu mama ta iar tu sa incerci sa-i faci pe plac. Poate asa relatia mama-fiica va deveni la normal. Si e timpul sa mergi din nou la antrenamente nu renunta asa usor. Incearca sa porti acele discutii cu mama ta sa-i vorbesti pe placul ei si poate mama ta nu va mai fi nervoasa pe tine. Nervozitatea ei porneste de la ce ii lipseste ei sau ce probleme are si macar daca este nervoasa sa fie pe altcineva nu pe tine.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie sa cauti compania oamenilor optimisti deoarece ei te pot incuraja.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Trebuie sa te gândești ca putea fi mai rău și ca in timp o sa se rezolve toate poarta o discuție cu ea spune-i ca nu îți place cum se comporta cu tine și dacă nu merge așa când te cerți cu ea ignoro pleacă de acasă câteva ore și vezi dacă te suna sa vi înapoi dacă o face spune-i ca nu mai suporti atâta cearta ca și tie îți este greu nu numai ei și ca și tu ai problemele tale și trebuie sa înțeleagă ca sunteți o familie și numai voi va puteți ajuta și prietenii aia la care nu le pasa schimbai ca nu o sa te poți baza pe ei cât despre coșuri frate dacă nu ai ocazia sa faci ceva cu o fata cumpărați o crema de la farmacie și o sa se ducă.

| addya a răspuns:

In primul rand calmeaza-te, nu esti singura cu probleme toata lumea are, cu mama ta incearca sa nu o superi poate ca si ea trece prin clipe grele incearca sa vorbesti cu ea spune-i ce te deranjeaza, arata-i ca te raneste comportamentul ei fata de tine, incercati impreuna sa treceti peste probleme mama e singura care chiar daca nu iti arata te iubeste enorm, incearca sa petreci mai mult timp cu ea, daca prietenilor tai nu le pasa prin ce treci inseamna ca nu iti sunt prieteni, pentru cosuri mergi la un dermatolog sau incearca sa nu mai pui totul la suflet, iar cu depresia... cei mai multi oamneni cad in depresie pentru faptul ca isi imagineaza ca sunt in depresie si isi instaleaza asta in minte, odihneste-te bine iesi la plimbare incearca sa te motivezi singura, gandeste-te ca esti curajoasa ca ai spus ce ai pe suflet iar daca vrei sa vorbesti cu cineva eu sunt aici

| trf7rtrt69 a răspuns:

Daca esti nascuta in 2002 e normal sa-ti apara cosuri pe fata majoritatea tinerilor fac. Poate mama ta face parte din acel grup care nu a facut cosuri in tinerete dar de ce nu o intrebi sa vezi ce raspuns are. Mama ta e nervoasa si se descarca pe tine iar asta este gresit din partea ei. Ii lipseste si ei un barbat. Tu esti fata esti o fire mai emotiva baietii rezista mai bine la problemele de familie dar asta nu inseamna ca nu te poti relaxa si ai putea sa incepi sa porti discutii cu mama ta iar tu sa incerci sa-i faci pe plac. Poate asa relatia mama-fiica va deveni la normal. Si e timpul sa mergi din nou la antrenamente nu renunta asa usor. Incearca sa porti acele discutii cu mama ta sa-i vorbesti pe placul ei si poate mama ta nu va mai fi nervoasa pe tine. Nervozitatea ei porneste de la ce ii lipseste ei sau ce probleme are si macar daca este nervoasa sa fie pe altcineva nu pe tine. funda?