| toofreak a întrebat:

Imi urasc viata, cand eram mai mica tata era un betiv si o bata pe mama juca barbut a pierdut vreo 8 masini la barcut bijuterii pana la casa am inceput sa locui cu chirie.Totusi nici o data colegii mei nu au stiut de asta, tot timpul eram imbracata cu haine de firma aveam bani etc etc Pana mama la parasit pe tata, amandoi au plecat in stainatate pe mine m-a lasat la rude in alt oras, am intrat intr'un anturaj de deprpavati am inceput sa fumez sa iau droguri de la varsta de 12 ani, nu ma mai ducea la scoala, mama a venit ea avea 2 iubiti italieni cu bani cat a fost plecata i'am simtit lipsa, dar material era foarte bine eram cea mai imbracata din scoala si tot timpul abeam bani si tot ce imi doresc, mama a inceput sa fie cu un barbat la care tine foarte mult il consider ca tatal meu, este un om important cu bani si care ai cu ce vorbi stie sa dea sfaturi, dar faza este ca el era casatorit dar o iubea pe mama foarte tare si inca o iubeste, chiar vroia sa se descarta de sotia lui pentru ca nu o iubea, vroia sa fie cu mine si cu mama etc Mama a inceput sa stea ft mult pe net s-a cunscut cu un tatuat libidinos vai de capul lui fara casa fara nimic care m-a facut aurolaga ca sunt vai de capul meu ca nu stiu sa fac nimic singura, m-a umilit si descurajat in ultimul hal, credeam ca e doar o aventura, mama se ducea la el pentru ca el nu avea bani sa vina la mama, ea se ducea cu banii dati de acea persoana la care tin, ea imi zicea ca nu
o sa'l paraseasca nici o data, dar s-a doveidit sa nu fie asa statea cu libidinosu asta pe mess si el isi facea "laba" etc este groaznic cand stii ca mama ta e asa persoana, a ajuns sa nu'i pese de nimic doar de ala, la parasit pe anteriorul care era casatorit, am ramas in soc, a facut o griza de psihoza, ea avea depresie, dar a ajuns la psihoza pentru ca nu mai aveam nici un ban nici acum nu avem dupa ce la parasit, dar totusi nu locuiesc doar cu ea ci si cu matusa iar ea la sunat pe el si i-a zis a venit repede, mie nu'mi venea sa'mi cred ochilor ce se iintampla, DA, mama mea intr'o criza de psihoza pentru un libidinos, nu'i pasa de mine nu am cu ce sa ma imbrac la scoala nu am bani sa ies in oras nu avem bani nici de mancare, iar ei nu ii pasa mi-a dat vestea ca o sa ne mutam cu acela impreuna el locuieste cu chirie, si traieste de pe o zi pe alta ca si noi de altfel happy Persoanda de care ma spuneam mai sus a ajutat'o pe mama si atunci, dar ea i-a zis in fata ca este cu asta si ca nu vrea sa'l mai vada nici o data i'a explicat ca nu e bine cum a procedata ca el o iubeste, dar totusi dupa toate asta ma mir cum omul asta a mai rezistat, spitalizarea din banii lui, cat timp a fost in spital acela nu a dat nici un semn de viata nimic, si oricum nici o data nu o suna ca nu are bani, doar un mesaj din paste in craciun, mama a iesit din spital... nu o mai recunosc nu'i pasa de nimic eu sunt vai de capul meu mi se rupe inima in mine cand o vad asa, parca e schizofrenica. nu aveti idee, nu ii pasa de mine de loc si inca vrea sa ramana cu asta, aseara asta mi-a scris pe mess si tot ca un pushcarias in vorbea, ma descurajat inca o data... sunt ditrusa si mama mai avea tupeul sa'mi spuna, ca sa vad cum traiesc alti copii, imi venea sa o intreb macar bani de drum sa'mi arati ai? Am nevoie de un psiholog am intrat in depresie sunt traumatizata si complexata, sunt frumoasa la fel ca toate rudele mele si mama mea, dar am cosuri mama nu ma duce la dermatolog ca cica nu are bani. Persoana aceea mi-a zis ca oricant o sa ma ajute si o sa ma sustina chiar daca nu o sa fie cu mama, m-a intrebat daca am haine etc pentru iarna pentru scoala daca imi trebuie si am zis ca nu am nevoie de nimic pentru ca imi era rusine sadNici nu stiu daca mama mea ma mai iubeste, simt o ura fata de ea pentru ca imi ditruge copilaria, apropo am 15 ani! Sunt distrusa, va rog mult ajutati-ma, mama nu vorbeste cu mine tip la ea numai sa ma bage in sema nu'mi da explicatii nimic, simt nevoia sa vb cu cineva, sunt ditrusa absolut! Multumesc celor care au citit tot!

13 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna.Si tatal meu este un alcoolic si din cate vad chestiile astea nu se vindeca...sunt fara scapare.Toata viata lui a baut iar acum ajunge deja la batranete si o tine tot asa.Numai ca singura chestie "buna"ca sa zic asa e ca nu bea zilnic ci in anumite perioade ale anului, cand il apuca...si atunci o face lata, bea zeci de milioane.Cum a zis si mama, mai bine ar bea zilnic cate putin si gata decat asa, dar asta e! M-am obisnuit!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

. am ramas stana de piatra dupa ce am terminat de citit! imi pare asa de rau pentru tine.
dam id tau si vb

| rockelle75 a răspuns:

Du-te la psiholog si o sa te ajute happy

| anyska a răspuns:

Fugi de acasa! Serios. Cauta pe net adresa unei primarii sau protectia copilului ceva. Ia-ti ceva bani si mergi cu un taxi. Faptul ca te drgoghezi si fumezi de lavarsta ta e ingrijorator! Nu o sa mai traiesti mult in halul asta. Si nu-ti face griji. Nu esti singura cu probleme. Sunt perosane care au probleme asemanatoare sau mai grave decat ale tale si sunt si imobilizate in carucior sau sunt foarte bolnave!

Treci pe la o biserica si vb foarte serios. Si nu din aia ortodoxa sau catolica. Incearca la una penticostala sau evanghelica. Ti-ar prinde atat de bine. Ai fi tu insuti o minune! Sa sti ca Dumnezeu este singurul care te poate ajuta la acest moment. Trimite un mesaj cu id tau. Poate mai vb pe mess!

| Buttercup30 a răspuns:

Ai postat si pe VDC nu?:*

| pamPammmPam a răspuns:

Imi pare reau pentru ceea ce ti se intampla. Daca inca mergi la scoala nu exista cumva psiholog acolo? [de ex:la noi exista si clasele sunt programate in schimb nu trebuie sa platesti nimic] happy sper ca ti-am fost de folos

| katrin7727 a răspuns:

Am citit e super trist deci maicata zici ca are 14 ani si nu e cu picioarele pe pamant dupa ala da marog iti urez succes si bafta...

| alexandrucorsate a răspuns:

Pune-te in genunchi seara si roaga-te " in spirit si adevar ", i vei primi ajutor de la ADEVARATUL PARINTE happy

| Kiduu12 a răspuns:

Nu trebuia sa intri in anturaj si mi-a parut foarte rau de ce ti s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, in primul rand linisteste-te. Imi pare rau pentru ce ti se intampla si as vrea sa te ajut. Din cate am citit, mama ta si-a cam gasit barbatul pentru care ar putea face orice iar tu pici la mijloc. Ai spus ca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, da-mi un mesaj cu id-ul tau si vorbim, poate reusesc sa te ajut in vreun fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E oribilstraight face
poate, totusi te pot ajuta.

| Alexandra09637 a răspuns:

B8una ziua! Sunt psiholog clinician. Daca doresti sa ma contactezi, numarul meu de telefon este 0727706090 sau psiho.brancusi@yahoo.com

| naomy_6390 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, mai stiu pers in situatia ta... daca vrei lasa`mi id tau, iti pot da si ceva sfaturi si ne putem si cunoaste.