| Denisuka08 a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu ma plictisesc pentru ca pe strada nu prea stau ca nu am cu cine ca toate fetele fumeaza si beau, baietii la fel, si toata ziua se leaga de oamnei, injura, canta manele in mijlocul strazii, danseaza si sunt nesimtite dati sfaturi ce sa fac si unde sa ma duc.precizez ca sunt din constanta.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marutza a răspuns:

Buna! Incearca sa iti faci alti prieteni, prin parcuri, pe strada ta, pentru ca eu cred ca mai sunt si alti copii in afara de acestia pe acolo. Daca nu, cauta-i prin alte cartiere, si o sa mai gasesti! Sau incearca sa salvezi macar doua prietene din gasca asta, comunicand cu ele si spune-le ca nu e chiar bine ce fac. Daca mi-ai putea spune si cam ce varste aveti (tu si prietenele tale)...big grin Cu fumatul si bautul. e mai greu sa le convingi, insa poti sa le convingi sa se lase de manele (sau cel putin sa nu mai canta in mijlocul strazii). Cum? Pai incearca sa faci misto de ele ca sunt maneliste si asa mai departe, mai cauta niste copii care sa ti se alatura, si o sa fie mai usor! Spune-le ca nu e tocmai frumos sa canta si sa danseze in mijlocul strazii pentru ca ii deranjeaza pe altii, ai putea sa le imprumuti Codul Bunelor Maniere!winking E bine ca toti copiii sa-l citeasca. Sper sa reusesti sa-ti faci prieteni noi, sau macar sa-i scapi pe cei vechi. Bafta!winking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ca ei si eu fac la fel doar nu ma pocaiesc ca tati prosti