| anonim_4396 a întrebat:

Ce repede trece timpul...Parca ieri eram in clasa 1 si nu stiam sa numar. Voi de ce credeti ca timpul trece asa de repede? Sau mi se pare?

Răspuns Câştigător
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Mda...intr-un fel. De fapt,, Se zice ca timpul trece. Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp. " Si asta este adevarul. Noi facem in asa fel incat timpul sa treaca repede, noi il irosim si nu stim sa il pretuim si apoi ne plangem ca a trecut pe langa noi fara sa-l simtim. Adevarul este ca daca stii cum sa traiesti fiecare clipa nu vei spune ca timpul trece atat de repede. Mereu ne plangem ca nu avem timp sau ca ne plictisim si nu gasim ce sa facem. Asta este atitudinea care ne face sa credem ca timpul trece repede. Dupa mine daca stii sa iti traiesti viata, atunci timpul nu va trece niciodata. Ma rog e putin cam filozofic dar asta e ideea big grin

3 răspunsuri:
| crhh a răspuns:

Pentru ca noi vrem intr-una sa treaca orele, si viata merge cam asa: cand esti la liceu, de abia astepti sa treaca nu stiu cate ore ca sa ajungi acasa, cand esti la servici, de abia astepti sa treaca orele de lucru ca sa ajungi acasa, iar cand esti pur si simplu liber, te intrebi cum zboara timpul. Avem o viata simpla, noi o complicam!

| AnYyCrZ a răspuns:

Este adevarat... fara sa ne dam seama trece timpul,parca ieri, vorba ta, eram in clasa 1 si alergam prin clasa, acum sunt in a 8 si urmeaza sa merg la liceu...

| XxBooMBoOxX a răspuns:

Nu ti se pare.Asa cred si eu.