| Cristall155 a întrebat:

Ce sa fac ca parintii sa-mi piermita si mie sa ies undeva cu prietenii. Stau doar acasa. Am 15 ani deja, dar totusi isi fac prea mari griji pentru mine, deja si mă tem sa-i intreb atunci când vreau sa plec undeva, daca imi piermit. Am vrut sa plec la ziua de nastere a unui prieten in satul vecin si a zis ca nu se poate ca vor fi baieti rai. De ce nu pot si eu sa plec unde vreau. Oare numai ai mei parinti sunt aşa?

1 răspuns:
| Xalion a răspuns:

Nu, stai calma, asa au fost si ai mei. Ideea e sa o iei treptat, sa le castigi increderea, sa le arati ca nu se va intampla nimic rau. In anumite cazuri, sa-i minti putin?! Nu recomand minciuna in familie dar daca parintii tai sunt prea protectivi, poti folosi o minciuna nevinovata cum ca la acea zi de nastere vor fi doar fete, nu se va fuma sau bea. Dar, repet, nu incurajez asta. Ideea e sa ii asiguri ca nu se va intampla nimic. Pe langa asta, inca esti micuta, ai timp sa petreci.