| Simo2464 a întrebat:

Buna! Ce șanse am sa intru la facultate dacă sunt a 8-a pe lista de așteptări?(încă e faza 1)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse minime spre deloc!
Fiindca pot renunta unul, doi, dar niciodata nu s-au vazut 8 persoane care sa renunte la facultate, intr-un singur an.

Dar mai ai o sansa la anul, in vara 2023, dupa ce 1 an de zile pui maana serios si inveti, ca sa poti lua note mari la admitere.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Depinde de facultate! La Litere se renunta la greu!

| zurick a răspuns:

Depinde ce specializare e. Nu renunța, poate ai noroc. Sunt si cazuri în care renunță foarte mulți.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde de facultate si cat de popular e profilul anul asta. Eu zic ca destul de bune. Dar depinde cati s-au inscris la aceasta facultate ca a doua optiune si vor intra la prima. In principiu cred ca 8 persoane nu inseamna foarte multi.

| ReddY25 a răspuns:

Cam mici