| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Dacă am fost admisă la o facultate și confirm locul, iar la alta facultate sunt pe lista de așteptare, pot urca in faza doi la facultatea la care sunt pe lista de asteptare, chiar daca am confirmat locul la prima facultate in faza 1? Ma mai iau in considerare?

Răspuns Câştigător
| proserpina22 a răspuns:

Daaa, și eu am pățit la fel. M-am înscris la pedagogie și psihologie, la peda am intrat la buget și la psiho eram pe lista de așteptare. Când am mers să îmi confirm locul la pedagogie, am fost întrebată dacă îmi retrag dosarul de la psihologie și am zis că nu, iar după în a doua fază am intrat la taxă la psihologie. Unele persoane pot să facă două facultăți în același timp și de asta se oferă șansa de a participa în continuare chiar dacă ești înscrisă la una.

| Inutarh a răspuns (pentru proserpina22):

Asa e! Mulțumesc! M-am interesat și ai dreptate! Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei urca acolo unde nu ai intratat, insemanand ca tu astepti ca cineva sa renunte si sa-ti cedeze locul, ceea ce nu se intampla intotdeauna, fiind cazuri rare.
Nu da cioara din mana, pe aia de pe gard, ca vei regreta amarnic!

| Frank51 a răspuns:

Nu.
Unde confirmi locul, acel loc este al tău. Unde nu confirmi ești scoasă automat in faza următoare.