| anonim_4396 a întrebat:

Ce scrii prima data intr-un eseu argumentativ in lb engleza? Va rog sa raspundeti doar cei care stiti. (Am de scris un eseu despre alt oras in care mi-ar placea sa locuiesc si nu stiu cu ce sa incep prima data.) Sper sa-mi raspundeti cat mai repede. Multumesc!

2 răspunsuri:
| KhaleesiD a răspuns:

In this moment I live in ( scrii orasul unde locuiesti acum) since (scrii de cand locuiesti acolo) but i like to live in a (alegi o varianta: smaller/biggest) city like(numele orasului in care vrei sa locuiesti) because (scrii de ce vrei sa stai acolo). Asta ar fi o introducere.
P.S. In continuare poti sa scrii de ce ai vrea sa stai acolo, ce ai putea face acolo, ce activitati poti face acolo, ce este diferit intre orasul tau si intre orasul unde vrei sa locuiesti.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!