| ioan09 a întrebat:

URGENT!
Cum se incepe un eseu?!
E prima data cand fac unul si nu stiu cum sa incep;(
Funda!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ia si tu niste informatii de pe net si le incluzi in eseu. Spui despre fiecare in parte, ce fel de culori sunt, ce stari transmite fiecare, cum sunt percepute de catre oameni...e greu daca faci totul din capul tau, trebuie sa te inspiri de undeva.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde ce fel de eseu. Daca iti cere sa-ti exprimi opinia personala poti folosi structura textului argumentativ.Scrii la inceput ipoteza, apoi dai mai multe argumente(fiecare insotite de catre un exemplu) si inchei cu concluzia.E greu pana te apuci, apoi iti vin ideile.

| ioan09 explică (pentru Bondarel99):

Eu am de facut despre rosu si albastru.
http://www.tpu.ro/......jutati-ma/

| Bondarel99 a răspuns (pentru ioan09):

Ia si tu niste informatii de pe net si le incluzi in eseu. Spui despre fiecare in parte, ce fel de culori sunt, ce stari transmite fiecare, cum sunt percepute de catre oameni...e greu daca faci totul din capul tau, trebuie sa te inspiri de undeva.

| lucian_2018 a răspuns:

E ca o compunere,,,, incepe cu o introducere in subiectul respectiv

| Bianca666 a răspuns:

Despre ce ai de facut eseul?

| ioan09 explică (pentru Bianca666):

Rosu si albastru