| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Buna happy.
Ceva m-a dat peste cap total thinking
eu intotdeauna am considerat prietenia dintre fete mult mai nesincera decat cea dintre baieti. Deoarece fetele berfesc mult, sunt invidioase, in schimb, spuneam eu, baietii nu fac asa. Consideram ca ei sunt mult mai uniti pentru ca nu ar avea cine stie ce motive de invidie. Pt ca daca te gandesti bine toate vin de la invidie.
Dupa cum am spus, ceva m-a debusolat.
Sa spuneam ca B si T sunt doi prieteni foarte buni, cei mai buni prieteni, iar E este o fata noua in localitate. E este foarte serioasa. T a fost cel care a cunoscut-o primul. A devenit de-a dreptul obsedat de ea. O vara intreaga a stat pe capul ei. Se lingusea pe langa fratele ei pentru a face rost de nr ei de telefon sau macar de ID. Ii trimitea verisorii la ea cu tot felul de bilete. Ea le rupea si le arunca fara sa le citeasca macar. Practic ei nu ii pasa catusi de putin de T. Insa el spunea la toata lumea despre ea. Bineinteles ca i-a spus si lui B ca " a venit o fata frumoasa ". B nu avea idee despre ce fata era vorba. In vara aia nu o vazuse decat odata, de la spate, singura lui apreciere fiind " smecher posterior " laughing. Peste mai multe luni a cunoscut-o si B pe E si se pare ca si el s-a simtit atras de aceasta. A incercat si el, doar ca intr-un mod mai subtil, sa faca rost de Id-ul fetei macar. Intamplarea a fost ca si ea sa simta acelasi lucru pentru B. Si uite asa, in vara urmatoare, B si E au devenit din ce in ce mai apropiati si intr-un scurt timp au ajuns sa aiba o relatie. Bineinteles ca lui T nu i-a convenit. Incerca sa para fericit pentru prietenul lui, dar el nu vedea in asta decat o modalitate prin care, indirect, sa se aproprie si el de E. Ea nici macar nu il lua in seama. Intr-o zi a reusit sa faca rost de ID-ul ei si ea, crezand ca acestuia i-a trecut deja obsesia, i-a dat accept. Logic ca T a continuat, intr-un mod mai subtil, sa se dea la E. Aceasta nu a luat in seama prea mult gesturile acestui baiat. Dar dupa mai multe luni, T a inceput sa ii zica fetei tot felul de prostii despre B, dupa care spunea ca a glumit. Dar reusea sa o faca pe E din ce in ce mai confuza. A vorbit cu B si toate acele lucruri spuse de T, erau, logic, prostii. Era in continuare confuza, pana cand a realizat ce se intampla.
In momentul in care B a plecat din tara [ relatia dintre el si E continuand ] T a inceput sa se dea, din ce in ce mai evident la E. Aceasta a ramas surprinsa. B si T sunt prieteni de atatia ani si acum T face de-astea straight face.
Mi se pare josnic.
In concluzie nu stiu ce sa mai cred. Mai exista prietenie?
Ce parere aveti?
[ Scuze de povestea asa lunga ]

8 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Deci prietenia nu imi exista. Exista doar incercari de pritenie, care adesea se sfarsesc sa zicem "tragic". Si tuturor ni se intampla sa ne pierdem, rand pe rand cate un amic sau BFF.
Viata e grae si este mai bine sa o petreci cu un amic altaturi, adr decat cu un tradator, mai bine singursad
Asa este straight face
Tie: multa bAfTHa!`

| Libelle a răspuns:

Prieteniile intre doua fete si intre 2 baieti sunt slabe
Crezi ca baiatul ala ar fi trecut peste interesul lui pentru prietenul cel mai bun? Respectiv o fata sa renunte la un baiat pentru prietena cea mai buna?
O prietenie faina mai bine ar fi intre o fata si un baiat, care sa tina.Si bineinteles excluzand ideea ca unul din ei sa se indragosteasca.Nu vei avea surpriza ca el ca baiat sa se dea la baiatul care iti place si invers

| pwp a răspuns:

Nu mai exista prietenie in ziua de azi!
nici intre fete, nici intre baieti!

| Mihai7best a răspuns:

Nu am citit chiar tot, dar din prima propozitie iti pot spune ceva : oamenii au doua fete si din interes te vand asa ca nu poti avea cam in nimeni incredere fie fata sau baiat happy

| LoVe_6598 a răspuns:

Eu cred ca este un prieten fals, si mereu va ramane asa...

| Blackwoman27 a răspuns:

Mama ce mai tampenie urat din partea lui T

| monikka a răspuns:

Pai...treaba sta asa:B crede ca T ii este prieten dar el nu stie ca T il face pe la spate.Stii am auzit de multe ori propozitia ca,, noi baietii nu ne certam niciodat din cauza unei fete''...in fine, dar se pare ca T nu are aceeasi parere. Faptul ca T a facut obsesie pentru fata asta nu este bine mai ales ca este iubita celui mai bun prieten al lui. Daca ar fi fost un prieten adevarat ar fi inteles ca trebuie sa o repecte si pe ea si pe el. Daca a spus prostiile pe care le-a spus fetei aleaia mie mi se pare ca nu este un prieten bun.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

In ultima vreme nu mai poti avea incredere in nimeni. Poate ar trebui sa nu te atasezi prea tare de unele persoane pentru ca nu stii niciodata cand te poate rani intr'un mod cu totul lipsit de respect... Dar asa sunt facuti oamenii...:]