| Aura00 a întrebat:

Salut, am nevoie de ceva pareri din partea voastra. Am cunoscut un baiat cand eram adolescenta, el este mai mic cu un an decât mine, cred ca aveam 15 sau 16 ani. Suntem vecini, eu de fiecare data cand il vedeam pe strada imi sarea inima. imi placea foarte mult de el. Dupa ceva timp eu am plecat in strainatate cu familia mea, bunica mea locuind inca in Romania, mergeam acasa in fiecare vara. el aflase intr-un final ce simteam eu pentru el, si am inceput sa vorbim. imi tot spunea ca daca ma culc cu el ma ia de nevasta si prostii de genul, eu l-am refuzat chiar daca imi placea foarte mult de el. M-am reîntors in tara unde stau si acum, si am pierdut legatura cu el. De fiecare data cand era ziua lui. ii spuneam la multi ani. ma bagam in seama. si poate uneori eram enervanta. El a schimbat multe gagici, in timp ce el era cu vreo una, eu il bagam in seama dar nu o faceam cu o alta intentie decat sa stiu ce mai face si el sa vada ca ma gandesc la el. Uneori ma frustram pentru ca il stalkeam laughing mai rau ca la fbi, si vedeam chestii care ma dureau. acum nu il mai am la prieteni nici pe Facebook nici pe Instagram nici nicaieri dar uneori ma gandesc la el ca si fiind prima mea dragoste, eram un copil totusi. Nu s-a intamplat nimic intre noi, nici macar un sarut. Mi-as fi dorit sa ma cunoasca asa cum sunt, o fata simpla fara figuri si sincera. nu cred ca m-a apreciat. nici macar nu cred ca vreodata a simtit ceva pentru mine. nici macar mila. Tin sa precizez ca eram chiar enervantă. adica ii tot scriam pe mess, si ajunsesem sa imi fac si un id cu numele lui si al meu si sa il adaug in lista. laughing da, stiu penibil insa eram un copil. si simteam multe pentru el. Acum vine si intrebarea, eu tot ma gandesc la el, ce as putea face ca s-al scot din cap pentru totdeauna. Pentru ca mereu am un firicel de speranta. ca daca o fi, si multa multa dorinta laughing Parca sunt o frustata care nu a avut parte in viata ei de laughing. Mersi anticipat si scuzati romanul.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Auzi? Da' de ce ai vrea să uiți? E o pagină din adolescența ta... Să vezi peste vreo patruj' de ani cu ce drag o să-ți aduci aminte!

| Aura00 explică (pentru mihai69):

Da, ai dreptate. Dar imi amintesc asa cu ranchiuna. Pentru ca nu s-a intamplat nimic intre noi.

| mihai69 a răspuns (pentru Aura00):

happy las' că trece. Ranchiuna, adică...

| Aura00 explică (pentru mihai69):

Daca zici tu, sper asa sa fie.

| Krixxus a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti uita...nu cand vine vorba de dragoste

| Aura00 explică (pentru Krixxus):

Okei am inteles, dar a fost "dragoste" doar din partea mea. mi-a fost greu de aia as vrea sa uit

| oFataAnonimaa a răspuns:

Sunt in aceeasi caz ca tine aproape. Baiatul ar fi vrut sa intre doar in chilotii tai, mergi mai des pe afara cu prietenii, cunoaste persoane noi si-ti gasesti baiatul perfect. Da, usor de zis si greu de facut, insa totul depinde numai de TINE. Daca si-a tot schimbat gagicile este doar un playboy care nu te merita.

| Aura00 explică (pentru oFataAnonimaa):

De atunci au trecut cam 6 ani, si inca nu l-am uitat de tot. cam asta e problema mea. Ca nu pot sa scap de amintirea lui. Ai dreptate in tot ce ai scris. doar la sex se gandea.