| cristiyana a întrebat:

:* cine stie ce sa mananc ca sa dispara mirosul de tutun repede? dar cel de usturoi, de ceapa, peste sau astea urate.in afara de spalatul pe dinti, guma, apa de gura si d'astea.plz:*

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Contra mirosului de tutun, un gest disperat este sa-ti clatesti gura cu...parfum! Desigur ca nu trebuie sa-l inghiti.Pentru ceapa si usturoi se spune ca poti sa mesteci niste patrunjel verde sau sa rontai boabe de cafea! Pestele nu-mi se pare ca pute, dar daca da, daca are miros de namol, se duce mirosul de pe maini cu sapun! Ca in gura nu-l bagi crud!