| LittleLady a întrebat:

Cineva mi-a trimis niste fisiere, teste la mate prin e-mail dar nu pot sa le downlandez sau daca reusesc nu le pot deschide. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi poti spune ce format sunt fisierele(.doc.jpg)? Daca formatul este.doc, atunci iti trebuie un office. Intrucat pirateria este interzisa, iti recomand open office:
http://www.openoffice.org/download/
Daca nu le poti salva ai grija ca numele fisierului sa nu aiba caracte gen *,+, # sau sa ai memoria plina. Te-as ruga sa fii mai explicit(a).

| LittleLady explică (pentru anonim_4396):

Pai in dreptul unora scrie numele fisierului si docx(iar acestea sunt cele care nu merg,cand incerc sa le deschid imi apar alte fisiere arhivate) iar celelalte in dreptul carora scrie doar numele fisietului si doc, acestea merg, le pot deschide in word. Pana acum nu puteam sa le deschid nici pe acelea dar le-am descarcat din nou pe toate odata, ca pe un intreg(nu pe fiecare pe rand ca si inainte), sa zic asa iar acum unele merg unele nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittleLady):

Deci ai Word, ai office, este OK, intrebarea la care nu m-am gandit este ce office ai(cel mai nou sau cel foarte vechi)iti dai seama daca pe partea cu meniurile de sus este alta culoare in afara de gri(cel gri este de la wordul vechi). Daca nu este gri, du-te la fisierele cu.docx, click-dreapta>Properties>la opens with, choose program, cauti il lista aia Word, il selectezi si dai Ok. Daca este gri, atunci iti recomand acel open office care suporta formatul. docx

| LittleLady explică (pentru anonim_4396):

Cand incerc sa deschid unele fisiere zice:
Microsoft word 97 conversion
Unable to load graphics conversion filter.Continue with document conversion?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittleLady):

Mda, ai office-ul cel vechi. Repet, intrucat pirateria este interzisa pe acest site, iti recomand sa descarci acel open office care ti l-am sugerat sus, apoi il instalezi si deschizi cu el. Funda?