| anonim_4396 a întrebat:

cmf? Poate ma ajutati si pe mine.Am 17 ani, 1, 68 si 56 kg, as vrea sa slabesc 2 kg, pentru ca le-am luat in vacanta, m-am apucat de ceva timp, nu prea am dat jos nimic, dar de luni m-am apucat sa alerg in jur de 30-40 min in fiecare dimineata si cu mancatul mai putin, Eu pe la 5 asa, mananc pepene pentru ca imi place extrem de mult si practic inlocuiesc alt tip de mancare cu acest fruct, insa si pe seara, cam 9 asa, mai mananc.tot pepene .Nedumerirea mea este daca el ingrasa si mai ales mancat dupa ora 6. Ma gandesc ca ar fi pacat, am renuntat la alte alimente si sa ma ingras de la pepene.Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

In ritmul asta, cu sport si cu atentie la ce mananci, intr-o saptamana poti da jos cele 2 kg sau chiar 3. Nu te ingrasi de la pepene, are multa apa pe care o elimini prin efort. Sa nu mananci grasimi, dulciuri si sa incerci sa fii ordonata cu mesele.

| Misterious a răspuns:

Hei elimina faza cu infometatul, stiu prea bine ce iti spun.
Incearca sa elimini painea din meniu nu de tot dar pe cat poti...lucrurile ce ingrasa:dulciurile, carnea grasa, pastele...
Daca tu te infometezi risti sa pui la loc kilogramele pierdute poate chiar dublu... ia incearca cu ceai antiadipos...pe care il bei seara este foarte bun pentru o cura de slabire deoarece te ajuta la digestie. daca mai faci si sport ai un atuu. dar gandeste-te cu cat pierzi mai greu kilogramele cu atat nu le vei mai pune la loc!
Mult succes iti doresc!

| pinklife a răspuns:

Pepenele este un fruct care te ajuta foarte mult sa iti schimbi metabolismul. Ca orice fruct este sanatos si te admir mult pentru ca reusesti sa il consumi zilnic. E bine ca ai ambitie, pepenele nu ingrasa si in felul acesta organismul tau va deveni mai sanatos. Bafta la slabit!

| sandra11 a răspuns:

In primul rand pentru un echilibru in stilul tau de a manca ar trebui sa ai 3 mese principale ( cea mai importanta fiind micul dejun) la care ai putea manca ce vrei tu ( daca tu vrei sa consumi mai putin e O. k dar nici exagerat) de preferat ar fi sa eviti sucurile acidulate dulciurile painea( in cantitati reduse) si mancarea care contine foarte multe grasimi. Ar trebui sa te interesezi de caloriile fiecarui produs pe care il mananci si sa incerci sa consumi cat mai putine. La partea cu sportul esti de admirat! Bravo! este foarte sanatos sa faci miscare si cusicuranta vei arde grasimile si vei avea o silueta de invidiat.happy

| nimic a răspuns:

Da ai incercat sa iti reglezi mesele, adica dimineata pranz si cina, te ajuta foarte mult, si dupa mese sa te odihnesti un pic si dupa aceea sa ieshi sa faci cv mishcare