| userjune90 a întrebat:

Bună, cred că e timpul să mă descarc... vorbesc cu un băiat de trei luni aproape, totul a fost așa frumos la început, până când mi-a spus ca nu este pregatit pentru o relatie. Pe de-o parte il inteleg, e okay sa nu simti asta, dar nu e mai bine sa fi stiut asta de la bun inceput? Nu stiu ce ar trebui sa fac, cum sa ma simt, cum ar trebui sa procedez, totul e atat de confuz.
Nu ma simt deloc bine cu mine, am zile in care ma iubesc, apreciez, am o parere buna despre mine, iar dupa zile in care nici nu vreau sa ma privesc in oglinda. Ma simt singura, cand am un vibe prost, stau singura, ma izolez in loc sa vorbesc cu ceilalti. Nu pentru ca nu imi pasa, prefer sa imi revin singura decat sa stric vibeul altora. Credeam ca viata e adolescent e mai frumoasa, insa m-am inselat.
Oricat de buna ar fi o perioada, dupa ceva timp revine tristetea. Cum as putea sa trec peste asta? Am motivatie, dar nu mereu, iar asta e ceva naspa. Imi doresc sa simt o iubire adolescentina, stiu ca fericirea nu se bazeaza doar pentru o relatie, doar ca simt ca e si timpul meu sa am parte de asa ceva. Multumesc mult ca ati citit asta si...chiar as avea nevoie de niste sfaturi, idei, orice.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

El a vrut sex atât daca va spunem adevărul fugiți de noi, iubirea aia o simți cu un vagabond frumos, aia nu stau pe internet

| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma dar asta este un mitocan, daca dupa 3 luni de zile ti-a dat papucii, cu banala scuza ca nu-i pregatit de o relatie.
Atunci de ce te-a tinut ocupata 3 luni?

Iti spun eu: si-a gasit in final pe alta, de care chiar ii place si acum nu mai are chef sa piarda timpul cu tine.

In ce priveste adolescenta, este intr-adevar cea mai friumoasa perioada a vetii unui om: cand cresti, cand experimentezi lucurui noi, cand incepi s aintelegi ce se intampla in viata, cand nu ai stres si probleme, cand nu mergi la munca si nu esti nevoita sa-ti castigi existenta, cand dormi cat vrei, manaci ce vrei, stai pe banii si casa parintilor, iti faci zilnic prieteni si iesi cu cine vrei, unde vrei.
la varsta asta poti sa-ti faci zilnic prieteni, bucurandu-te de soare, mare, apa, plaja, padure, munte, parc, prietene samd.

| VoidEternal a răspuns:

"până când mi-a spus ca nu este pregatit pentru o relatie."

Din categoria "hard pill to swallow" : Probabil ori nu te place deloc si nu e dispus sa aiba o relatie cu tine, ori a gasit pe altcineva.

"Nu ma simt deloc bine cu mine, am zile in care ma iubesc, apreciez, am o parere buna despre bine, iar dupa zile in care nici nu vreau sa ma privesc in oglinda."

Well, asta simte orice de pe planeta. Every day. So...

"Credeam ca viata e adolescent e mai frumoasa, insa m-am inselat."

Nu te-ai inselat. O sa vezi mai tarziu cand probleme cu care te vei confrunta vor capata o greutate mai palpabila, ca sa zic asa.