| pix a întrebat:

Buna!happy Credeti ca as putea da la medicina daca as face un an si ceva de preg la chimie si biologie? (nu sunt la profil real)

2 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Incercarea moarte n-are.Da e foarte posibil, in liceu la mine sunt cazuri care au intrat la medicina cu 10 de la profilul stiinte sociale, au facut in paralel chimie si biologie, dar sau axact foarte mult pe biologie, aici cred ca e de vina si profa de la care au luat ore ca iti baga materia aia in cap fara sa iti dai seama.Dar iti trebuie si chimie, cred ca si tu esti intr-o situatie asemanatoare esti la uman ca nu iubesti matematica/fizica.
Eu zic sa incerci daca te tii de carte nu are cum sa nu iti mearga.

| Lena10caraus a răspuns:

Asa poti numai trebuie sa depui efort si sa te pregatesti regulat.