| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un profil la care din cls.XI nu se mai face chimie, fizica si biologie. Credeti ca as putea sa recuperez materia, in cazul in care doresc sa ma inscriu la medicina?happy

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Trebuie să te pregăteşti singură în clasa a-XI-a şi a-XII-a.
Cumpără manualele pe care lucrează cei de la profilul Real, citeşte lecţiile pe Internet, documentează-te astfel încât să nu rămâi prea în urmă cu materia iar în clasa a-XII-a fă câteva ore de meditaţii la Biologie, Chimie şi Fizică.
Nu uita, dacă îţi doreşti ceva cu adevărat, nimic nu este imposibil.
Mult succes!

| Crash94 a răspuns:

Interesează-te, la facultatea la care vrei să dai, în ce constă admiterea. Achiziţionează-ţi manualele respective şi dacă ai destulă ambiţie, învaţă singur(ă) materia. Dacă nu, poţi face meditaţii.
Multă baftă!

| MonnicaM a răspuns:

Avand in vedere faptul ca materia pentru medicina se face in a 11-a, e putin mai greu, dar nu imposibil. Poti sa faci meditatii happy