| ankyann a întrebat:

Stie cineva care sunt conditiile de transfer de la un liceu mate-info intensiv engleza la Colegiul George Cosbuc clasa a 10-a filologie? va rog mult urgent

2 răspunsuri:
| lovestospooge a răspuns:

Am facut exact acelasi lucru la inceputul clasei a 10a.
Pana in clasa a 11-a nu se trece pe materii de profil.
Trebuie doar sa fie locuri si sa dai diferenta la latina si engleza (daca ai luat examenul de engleza care se da in a8a nu mai e necesar)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva diferenta de limba da si nr de locuri disponibile si cred ca bunavointa directorilor de la ambele scoliitongue