| PandacornMaria87658 a întrebat:

Bună,
Cum aș putea face să strang ceva bani 100, 160. (Vreau să îmi iau niște haine de pe internet iar mama nu vrea să mă lase pentru că " nu le trimit bune", așa că vreau să îmi iau singură ) cât mai multe răspunsuri vă rog frumos happy Fundă! :**

Răspuns Câştigător
| Marduk69 a răspuns:

Daca tot esti la arte, iti place sa faci chestii? Vine 1 Martie, poti face martisoare mai speciale, hand made pe care sa le vinzi. Asta implica oarecum ceva munca, iar in cazul in care(cel mai probabil) nu vrei sa o faci, singura ta solutie ramasa e sa strangi pur si simplu din banii care ii primesti zilnic/saptamanal/whatever de la parintii tai. Doar ca in felul asta banii o sa ii strangi in timp. Daca vrei un mod de a face bani instantaneu, fara sa muncesti nimic, va trebui sa revin la raspunsul meu initial. Problema e ca te plasez undeva intre 12-14 ani, ceea ce inseamna ca va trebui sa faci videochat pe dark web unde probabil vei fi platita in bitcoins. Pe scurt, nu exista nici un mod simplu si instantaneu de a face bani la varsta ta

6 răspunsuri:
| PandacornMaria87658 explică:

Daca te-ai pornit să scrii la mișto, oprește-te și ajută-măwinking

| Marduk69 a răspuns:

Cum te descurci cu scoala? Fa teme pe bani

| PandacornMaria87658 explică (pentru Marduk69):

Ar fi o idee dar ...Am media generala 7, 10 dar având în vedere faptul ca sunt la o școală de arte și 3 materii sunt : desen, pictură, modelaj + italiana în care dăm teste cu caietul deschis, muzica, religia (note practic pe nimic app. Muzică socotește profesorul 2 ascultat, 9 caiet = nota 9 ) în rest am 5, 6( majoritatea) și câteva de 7

| PandacornMaria87658 explică (pentru Marduk69):

Da am 13 laughing) nu o să apelez la videochat, o idee bună cu mărțișoarele mulțumesc!

| Marduk69 a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Daca tot esti la arte, iti place sa faci chestii? Vine 1 Martie, poti face martisoare mai speciale, hand made pe care sa le vinzi. Asta implica oarecum ceva munca, iar in cazul in care(cel mai probabil) nu vrei sa o faci, singura ta solutie ramasa e sa strangi pur si simplu din banii care ii primesti zilnic/saptamanal/whatever de la parintii tai. Doar ca in felul asta banii o sa ii strangi in timp. Daca vrei un mod de a face bani instantaneu, fara sa muncesti nimic, va trebui sa revin la raspunsul meu initial. Problema e ca te plasez undeva intre 12-14 ani, ceea ce inseamna ca va trebui sa faci videochat pe dark web unde probabil vei fi platita in bitcoins. Pe scurt, nu exista nici un mod simplu si instantaneu de a face bani la varsta ta