| smile4u a întrebat:

Cum as putea sa slabesc vreo 4-5 kg si apoi sa ma mentin asa?

fara diete drastice

funda

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Poti sa faci efort fizic la o sala de fitnes sau poti manca lucriri cu putine calorii si mai rar sau poti urma o dieta pai sa-ti zic eu cum slabesc. dar nu chiar ff usor.(cam 1 kg pe saptamana. daca nu trisez)
Dim: fructe(1 portocala sau 2-3 kiwi sau un mar)
pranz: o friptura la gratar(1/2 piept pui sau 1 pulpa mica sau peste) cu salata(verde, castrav, rosii, zeama de lamaie putin ulei de masline. 1 lingurita) sau legume fierte(fara cartof, fasole uscata, porumb, linte, sfecla rosie din conserva..are zahar adaudat).
cina: 1 iaurt 0, 1.in cazul in care mi-e ff foame mananc o salata(ca la pranz) in care adaug o conserva mica de ton IN APA in loc de iaurt.
In plus trebuie sa bei 2 l lichide pe zi, si sport..macar o data la 2 zile.(cate o ora. ceva cardi [hypnotized]
Nu e drastica dieta asta..in timp ti se micsoreaza stomacul..in schimb poftele raman.(de fapt cu alea trebuie sa lupti)
edit later: deci..nimic in plus.(fara paine, sucuri..etc) si cam atat dar pentru ate mentine asa trebuie sa nu treci la mancaruri bogate in calorii[cartofi prajiti, oua, snitel, etc] sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci printr-o alimentație săracă în calorii dar care să asigure minimul necesar de nutrienți organismului pentru buna sa funcționare și practicarea unui sport (exerciții fizice, mers pe jos, etc.) care să ardă caloriile.
Se poate consuma orice dacă este consumat cu moderație, de asemenea mare grijă și la combinația lor. Un aliment consumat ca atare nu îngrașă, combinarea însă devine o adevărată bombă calorică.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Dana211 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai putina paine sau deloc, beam multa apa, fa exercitii si nu mai manca dupa 6 seara

| Dan10079 a răspuns:

Mersi ffff mult.

| onutzaskumpik a răspuns:

Eu nu tin cont de ce e scris anterior pentru ca daca vrei sa slabesti doar atat poti sa incerci mai mult sport si pe langa asta sa incerci sa excluzi cele 3 p-uri din alimentatia ta ( paine, prajituri si paste) daca faci asta si excluzi si sucurile acidulate si cele cu indulcitori iti zic eu ca nu mai ai nevoie sa faci mai mult de atat... iar de mentinut poti sa gasesti un stil de viata pe care sa il ai toate viata de ex: mananci mai multe fructe si legume proaspete sau in salata, cate o carnita seara atentie doar la gratar si fara grasime, iar intr-o zi din saptamana poti sa iti rasfeti stomacul cu ce vrei tu... dar atentie doar o zi pe saptamana!

| Lyz a răspuns:

Iti propun sa alergi...