| andreea16a a întrebat:

Cum as putea sa slabesc 10-15 kg pana pe 15 iunie? Dar intr-un mod cat se poate de sanatos bazat pe mult sport si fara diete drastice care dupa ce slabesc sa pun inapoi sau chiar dublu:-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Onisoor a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa infometezi! Nu trebuie sa sari niciodata de micul dejun(nu vei slabi niciodata si chiar daca o vei face cat timp vei putea trai asa?)
De cina cred ca ai putea uita!(cel putin cat esti la „dieta" daca tie foame nu infometa! bea un pahar cu lapte sau un iaurt!
Ghideaza-te dupa acest „sfat"
-Dimineata mananca tot!
-La pranz imparte cu prietenii!
-Iar seara dale prietenilor toata mancarea!:)
Fa mult sport! cat poti tu!
Eu nu sunt foarte priceputa si nu as vrea sa te induc in eroare dar incearca aici http://www.slabire-sanatate.ro/
poate ca te va ajuta!
Si nu uita sa te odihnesti atat cat trebuie! Nu trebuie sa fii stresata! :)
Funda?

10 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

Asta e cea mai buna metoda dupa parerea mea: https://docs.google.com/......YM/preview
Este o metoda sanatoasa si slabesti destul de repede dupa ce se acomodeaza corpul.
Spor la slabit!

| ioanamonica a răspuns:

Si eu am vrut sa slabesc...mergeam pe munte dupa afine.Lucram sa-mi fac bani.Am slabit enorm de mult. Apoi a trebuit sa iau vitamine sa mai iau in greutate.

| ioanamonica a răspuns (pentru ioanamonica):

In o luna maxim doua am slabit foarte mult

| andreea16a explică (pentru ioanamonica):

Da dar eu am examene. nu am cum sa urc pe munte. + ca nu sunt munti in iasi thinking

| ioanamonica a răspuns (pentru andreea16a):

Incearca sa nu mananci prea multa paine, prajeli cum ar fi cartofi pai, sa nu folosesti mult ulei, untura etc

| Dreamer12345 a răspuns:

Mananca de 3 ori pe zi, nu uita cea mai imporatnta masa a zilei e micul dejun deci mananca dimineata un bol cu cereale vor fi mai satioase daca te-ai scarbit incearca alte cereale, la pranz incearca sa mananci si supa si felul 2 supe usoare felul doi carofi natur cu piept pui la gratar sau un ou fiert important e sa mananci carne fara grasime gen piept de pui, ma rog carne de pui in general, aa si cu oale daca mananci ou intreg adica si galbenusulo si albusul atunci incearca sa mananci o data la 2 zile va fi mai bine pentru stomac si daca mananci doar albusul il poti manca in fiecare zi intre mese poti lua cate o gustarica un mar o banana un kiwi sau poti sa iti faci o salata de fructe sau legume gen morcovi mazare verde boabe[cele din borcan] sau porumb dulce tot din cuptor happy, aa si nu uita de miscare, si de dimineata poti face 10 minute niste genoflectiuni, abdomene seara cat de multe poti:*. Bafta. Fundita?

| ady3600 a răspuns:

Buna, fratele meu a slabit 10 kg intr-o luna. 2 mese pe zi fara paine iar seara delocstraight face

| Onisoor a răspuns:

Mersii!

| mVictoria a răspuns:

Eu am slabit intr-o vara 15 kg dar prin alimentatie cat se poate de sanatoasa fara faina fara cartof fara orez fara zahar, am facut si mult sport. pe langa asta ai nevoie si de o vointa de fier si ar fi fost bine sa precizezi greutatea actuala caci cineva care are o masa mai mare poate da mai repede jos decat cineva cu un numar relativ mic de kilograme. Gen cel de 100 de kg mai repede va putea slabi decat cineva de 60 de ex. Pe langa asta trebuie sa iei si niste suplimente magneziu, calciu diverse vitamine si sa faci multe exercitii cardio.

| MaryKaty a răspuns:

Foarte important este sa bei cat mai multa apa, si sa nu te saturi cand mananci, sa mananci foarte putin dar des, niciodata sa te saturi, si sa bei apa in timp ce mananci..si dimineata pe stomacul gol, daca poti sa bei un pahar de apa calduta si mult sport.winking bafta si aaaaa.sa ai multa ambitie si sa te poti abtine de la dulciuriwinking