| SimmiPopovici a întrebat:

Ce exercitii sa mai fac sa slabesc sau ce dieta sa tin? Dar fara diete drastice ca nu o sa ma tin de ele.

Răspuns Câştigător
| xoxoo20 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......39101.html Uite aici. Pentru verisoara mea a avut efect. A slabit 12 Kg in doua saptamani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru xoxoo20):

Si nu ti se pare STUPID sa dai jos 12 kg in 2 saptamani?

slabit sanatos si sa te mentii usor = 2 sau 3 kg / luna

6 răspunsuri:
| Changes a răspuns:

Păi în primul rând depinde câte kg ai şi cât vrei să slăbeşti.
Eu nu am ţinut o dietă strictă ci am mâncat tot ce mâncam înainte dar în cantităţi mult mai reduse + fără pâine (uneori pâine prăjită). Încearcă să te ţii de mesele principale ale zilei, mai ales de micul-dejun şi seara sau dimineaţa cum vrei şi cum poţi să alergi măcar 10 minute sau mergi cu bicicleta.
Eu am slăbit aşa 5 kg într-o lună jumate' aproape 2.
Dacă eşti tu în poză nu ai nevoie de slăbit şi în plus eşti mult prea mică pentru a ţine dietă.

| spidy a răspuns:

Fa sport mult, bicicleta.alergat 20-25 min in fiecare seara! du-te la sala. tine-te de sport si o sa vezi ca nu trebuie sa tii cine stie ce diete...nu recomand infometarea pentru slabit...mai bine mananci regulat (dim-pranz-seara pe la 18-19) ocoleste kfc, mc si alte prostii..bea multa apa plata! automat trebuie sa eviti carbogazoasele si cu timpul o sa vina si rezultatele! Bafta!

| IulikaT a răspuns:

Poti sa slabesti cu apa inghetata.Anume:ingheti o sticla cu apa, apoi o scoti si o lesi sa se dezghete si o bei in timp ce ea se dezgheata.Stiu o persoana care a slabit in felul acesta 4 kg intro luna. Apropo sa bei numai apa inghetata nu altceva. Succes

| bibilica2013 a răspuns:

Eu iti propun ca mare placere,, dieta dukan,,