| Fluture a întrebat:

cUM AS PUTEA SCAPA DE ANUMITE OBSESII? De exemplu am facut o obsesie pentru un fost prieten. A iesit din viata mea acum 2 ani, dar eu inca sper ca va fi langa mine. E in aceiasi scoala cu mine. Cateodata mi se pune pata pe alti baieti si imi mai iau gandul de la el. O tin asa o perioada de timp si revin cu gandul la el. Simt frica fata de un baiat, si mereu cand il vad pe strada ma cuprinde frica, panica, ma ingrozesc. Ma gandesc ca nu ar putea sa-mi faca nimic, dar tot simt acea frica irationala, fara a fi motivata. Langa fostul meu prieten nu imi era frica. Ce as putea sa fac? Imi e frica sa incep o relatie cu alt baiat. Nu e frica de deceptie, ca m-ar putea trada. e o frica irationala. Ce as putea sa fac. La psiholog nu pot sa merg. Mama nu vrea sa auda de asa ceva. Zice ca nu sunt nebuna. HELP! Nu mai pot sa traiesc urmarita de aceasta frica toata viata. am 16 ani

1 răspuns:
| Ianusik07 a răspuns:

Mai ai timp ca sa-ti gasesti o persoana potrivita pentru tine nu grabi lucrurile calmeaza-te totul va fi dar nu tot odata iti trebuie ceva timp.
Gaseste-ti alta ocupatie in care sa te relaxezi fa noi cunostinte la virsta ta de abia incepi sa cunosti lumea nu te bloca stai linistita si gindeste-te ca totul va fi bine bafta ai grija