| Pyssaa a întrebat:

Cum as putea slabi dar fara regim si din astea prin exercitii fizice...

Răspuns Câştigător
| Andreea3219 a răspuns:

Exista tot felul de pastile dar sa-ti explic ceva: a slabi sanatos implica exercitiile fizice si o alimentatie adecvata. Mananca la ore fixe, tine cont si de gustari ( mesele sa contina si legume, iar gustarile fructe), in legatura cu duciurile: nu face exces, mananca cate putin, de ex la o cicolata : nu o manaci pe toata iei si tu 2-3 tablete nu mai mult; In fiecare zi fa in jur de o ora de sport, iar in weekend mai mult daca poti( abdomene, genoflexiuni, sunt atatea de facut) Eu asa am procedat, am inceput de acum 4 luni si ma simt foarte bine in corpul meu, efectele sunt vizibile ( in plus, elminand din toxine obti un ten curat). De sarbatori nu am facut exces de nimic, dar totusi am mancat si "porcari". Fac in fiecare zi sport( merg la sala). Iti doresc sa ajungi la greutatea ideala si sa te simti bine in corpul taubig grin pup si bafta!:*

4 răspunsuri:
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Eu iti recoman cu toata caldura exercitiile de pe www.hisport.ro

| C1p1 a răspuns:

Pai. exercitii fzice? abdomene, joding {nu stiu cum se scrie laughing },

| Veronica_4264 a răspuns:

Pai exercitii fizice in fiecare zi, macar 30 de minute. Sa ai o alimentatie echilibrata, adica sa nu mananci foarte tarziu, sa ai ultima masa macar la 2 ore inainte de a dormi. sa ai micul dejul, echilibrat si sa nu uiti de cele 3 mese pe zi pe care ar fi excelent daca le-ai consuma la ore fixe. Si sa fii tot timpul hidratata, pentru ca si acest lucru ajuta. Si mesele pe care le ei, nu manca cu pofta si mult. Mesteca incet si fara graba. Si de la orice masa, nu trebuie sa te ridici satula, cu burta plina ca abia te poti misca, ci cu limita, mananci atat cat iti trebuie.
Cam aceste lucruri as putea sa te sfatuiesc. Exercitiile fizice sunt importante: alergat, pilates, gimnastica, aerobic. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de inot Fac de 6 ani si am cun corp super! de aia 4 baieti ma plac!