| vladpopescu502 a întrebat:

cum imi pot face un jurnal pe pc! ca sa nu mi-l poata gasi nimeni?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea sa-l faci intr-un document Word si sa-l ascunzi. Presupunand ca cine mai umbla la computer nu stie chestia cu ascunsul, atunci e in siguranta. Ascunzi un document in felul urmator: dai click dreapta pe el, intri la Properties, apoi bifezi "Hidden", care apare chiar cum deschizi Properties, undeva jos. Dupa aceea bifezi optiunea care apare jos, cea cu "Apply changes to this folder, subfolders and files", daca nu e deja bifata, apoi dai OK si nu va mai aparea.
Ca sa il poti gasi apoi, intri in My Computer, in meniul de sus, la Tools, apoi la Folder options si bifezi "Show hidden folders".
E ceva mai complicat, dar nu stiu o alta cale de a ascunde ceva in computer.

1 răspuns:
| goshty a răspuns:

Daca vrei iti zic cum sa scrii ceva intr-un fisier, apoi il arhivezi si il transformi intr-o imagine. Cand cineva intra acolo vede poza, dar tu trebuie sa deschizi cu winrar ca sa vezi fisierul. Vrei?