| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vrodata jurnal? unde il tineati pentru a nu-l gasi nimeni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jurnalul este"sufletul"meu. Ii facusem lacas intr-un fotoliu.Am zis ca mai tarziu, voi sceie o carte"Amintiri dintr-un jurnal". El, nu ma tradeaza, ma asteapta sa-i umplu paginile, e patat cu lacrimi de fericire sau bucurie.

10 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Da...cand eram in clasa a 4-a...pana l-a vazut mama si a vazut ce scria despre ea in el si mi l-a rupt laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Am avut, in... biblioteca casei!
Am scos miezul unei carti necitite de nimeni si am legat foi in loc.
Nimeni nu a stiut ca am un jurnalaâ ascuns, fiindca pe nimeni nu l-a interesa acea carte... tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Intre celelalte caiete, nu ma verificau parintii, aveau incredere in mine

lolita
| lolita a răspuns:

Intre desenele mele, cand eram adolescenta desenam foarte mult si nimeni nu se deranja sa-mi scormoneasca miile de teancuri de desene happy

| Dara a răspuns:

Da, îl ţineam printre caiete şi încercam să ţin tot timpul ordine; că altfel... imediat o lovea curăţenia pe mama! Şi avea un ochi... nu-i scăpa nimic! big grin

| beba a răspuns:

La salteahee heeCe emotii ma mai treceau cand vedeam pe bunica mea schimband asternuturile!laughingNorocul meu era ca, vazandu-ma asa concentrata sa scriu despre felul in care ma privise X sau cum X a zambit NUMAI la mine, credea tot timpul ca studiez.Ehh,in definitiv nu gresea prea tare si asta e tot un fel de studiuhappy

| Adorable3 a răspuns:

Eu imi tineam jurnalul. unde imi tin si acum cartile si caietele. dar tot l-a gasitblushingblushing.si acum mai rade de mineblushingblushing

| simona24 a răspuns:

Incearca sa il pitesti intr'un loc unde nu umbla mama ta prea des...lucuri vechi(genti)sau pur si simplu intre cartile tale de lectura, cu cat e pus mai la vedere cu atat nu va atrage atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa o taietura la patura patului si pune-l acolo eu asa am facutbig grin

| pufy a răspuns:

Ooo, ce amintiri! Am avut un jurnal si il tineam in birou pentru ca doar eu aveam cheie, asa ca nu mi-am facut griji ca ar putea sa dea cineva peste el.