| adelinukk a întrebat:

Cum pot sa fac rost d bani la varsta d 13 ani? Am nevoie de bani pentru a-mi luat haine chestii d fetechatterbox... sa mai mananc si u
si tata
imi da doar 5 lei la scoala. uneori 4 lei...chatterbox
3 leichatterbox
uneori uitachatterbox
simi da mama
4 lei
sia 5
lei
bunica imi da. 10 d mi odata nu stiu la cat timp
c pot facechatterbox?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu ai tai si sa le spui ca ai vrea sa ai si tu mai multi bani pentru a iti putea cumpara mai des haine si ce mai ai nevoie. Spune-le ca esti dispusa la diverse munci pentru asta si vezi ce iti pot propune. Daca ai frati sau surori mai mari si asa poti face rost de ceva bani. Nu stiu cat de multi dar primii mei bani au fost pentru ca faceam curatenie in camera surorii mele. Era totul bec dupa ce ieseam din camera si primeam banuti pentru asta de la ea saptamanal.

| Elena1234456 a răspuns:

Reprezentant Metropolitan sau Avon.

| livia_twilight a răspuns:

Cere-le alocatia.este a ta

| gossipgirl a răspuns:

Cand o sa cresti o sa primesti mai multi bani!
Asteapta sa ajungi la liceu, ca acum nu prea ai mare nevoie!
Daca nu, propune-le parintilor tai sa iti dea o suma lunara de bani, pe care sa-i cheltuiesti cum vrei tu.
Si sunt sigura ca parintii tai iti dau bani pentru haine & co.

| alex100 a răspuns:

Depinde de situatie
Eu fiind baiat am jucat foarte multe jocuri de strategie si am facut multe afaceri(avand doar 14 ani)
am castigat o suma frumusica(200 euro happy ) pe care i-am pus in banca, iar cand am nevoie doar scot cate 10 lei sau ceva
Dar de obicei imi castig banii pentru o zi din jocuri de noroc cu copii din cartier
Cu asata nu cred ca te-am ajutat prea mult
Sa ma gandesc daca ai fi fata as incerca sa invat o meserie spcifica cum ar un Stylist
Mereu am lucrat pe timpul verii la firma tatei