| kidda3 a întrebat:

Buna
cum pot sa imi vand sufletul diavolului? fara raspunsuri : ce tea puca ai o veata de trait. etc! vreau sa fac un pact cu el va rog ziceti-mi cum dau funda

Răspuns Câştigător
| NoPersonMe a răspuns:

Nu cred ca se poate...Erau unele fete care zicea prin magie, deci daca doresti asa ceva, ti-as sugera sa cauti pe google

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ia legătura cu dl. Goethe, că el i-a spus lui Dr. Faust cum să o facă.

| rlk1234 a răspuns:

In primul rand Cati ani ai? si in al doilea rand nu o sa gasesti raspunsul la intrbarea asta pe netlaughing.si ce ai fazut un serial in care a fc cineva asta si ak vrei sa fi si uh iabolika! stiu ca ai scris ca nu vrei raspunsuri de gennu dar e aiurea fara suparare!big grin

| comanantonio17 a răspuns:

Nu ai de ce să faci așa ceva, gândește-te că vei suferi o eternitate, și ceea ce îți oferă Diavolul este trecător, „doar de o clipă" în schimb dacă rămâi lângă Dumnezeu vei fi fericit și vei avea tot ce îți doreste sufletul o eternitate, gândește-te că doar Dummezeu te iubește cu adevărat, El și-a dat viața pentru tine și nu a cerut nimic în schimb, în schimb Diavolul îți cere sufletul în schimb pentru o „fericire" de o secundă, Diavolul nu și-ar da viața pentru tine, Dumnezeu nu îți dă întotdeauna ceea ce îți dorești pentru că banii și puterea nu te fac cu adevărat fericit în sufletul tău, să știi că dacă crezi în sacrificiul Lui Iisus, și recunoști că El a murit pentru tine și Îl accepți ca mântuitor al tău Dumnezeu te va primi în Împărăția sa unde vei fi fericit o eternitate, să știi că dacă îi ceri prin rugăciuni sincere ceea ce îți dorești El îți va da, dacă consideră că îți „trebuie acelea" cu adevărat, încă o dovadă că Dumnezeu te iubește este că și dacă ți-ai vinde sufletul, Dumnezeu te-ar ierta și te-ar primi înapoi oricând dacă te căiești (adică îți pare rău pentru ce ai făcut) și îți ceri iertare prin rugăciune mergând la un dihovnic sau la Biserică, crezi că Diavolul ar face atâtea pentru tine chiar dacă l-ai „trăda", eu cred că nu, Dumnezeu îți oferă o eternitate de fericire chiar dacă mai greșești fără să îți ceară nimic în schimb, iar Diavolul îți oferă o secundă de fericire cu un „preț enorm"!

| senzatzii a răspuns:

Chiar vrei sa fc un pact cu mine? lasa'mi un mail...Iti vreau sufletul

| caraciuc a răspuns:

Un pact cu el? asa ceva nu se poate laughingstraight facesczzzz