| AdeCrissuu123 a întrebat:

Buna,cum pot sa ma pregatesc mai repede pentru scoala intarzii de fiecare data.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand te culci mai devreme ca sa-ti ajunga timpul de somn.
Pregatesti de cu seara hainele pentru a doua zi, ghiozdanul pentru scoala.
Pui alarma pe telefon cu cel putin o ora inainte( funtia repetare din 5 in cinci minute).
Dimineata nu-ti ramane decat sa te spleli, sa mananci, sa te imbraci si sa ajungi la scoala.I

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te trezesti mai devreme

| AC4S4 a răspuns:

Faci seara ghiozdanul.
Iti pui hainele pe scaun ca dimineata doar sa te imbraci.
Puneti doua alarme. Una cu 5 minute inainte de cea actuala, si cea actuala. Astfel ca prima sa te trezeasca, sa fii constient ca pleci la scoala, iar a doua sa te trezeasca direct din pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iți pregătești ghiozdanul, hainele, încălțamintea... temele etc, de seara.
Și iți planifici *rutina* de dimineața să poți face toate cele pentru a te încadra în timp.
La mine televizorul era de vină, priveam știrile, în loc să mă pregătesc și uitam că trebuie să plec la școalăhee hee
Deci elimină din rutină tot ceea ce te reține happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti ceasul sa sune la ora la care al trebui sa pleci de acasa iar cand suna ia-ti ghiozdanul si tai-o. Aa sa nu uiti cheilehappy

| wαтerғαll a răspuns:

Sa te trezesti mai devreme, astfel incat sa ai timp mai mult pentru "rutina". Incearca sa nu pierzi timpul, toti avem momente in care suntem obositi sau nu avem chef sa facem anumite lucruri si pur si simplu ne uitam in oglinda si ne gandim la ce am facut ieri. Fa lucrurile repede si bine.