| Minnimus a întrebat:

Cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase mai des in oras cu prieteni?
adevarul e ca stau la nu stiu macim 6 km de oras dar am microbuze nu-i probleme.
dar ai mei nu ma lasa de nici o culoare :@
media mi-a iesit destul de mare [9.70]
si oricum sunt duri si nu ma lasa deloc.
ce sa fac sa-i conving?
va rog am nevoie de ajutorul vostru.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cei aproape 15 ani ai tai vrei sa mergi des in oras,despre ce oras e vorba? orice parinte este preocupat de sanatatea si protectia unui copil mai ales ca esti fata,nu ai vazut ce de intimpla in tara asta? tu spui ca te duci cu prietenii dar sunt sigur ca, daca, unui psihopat sau pedofil pune ochii pe tine (Doamne fereste! ptiu ptiu ptiu, scuipa-ti in sin ) tot ti se poate intimpla ceva cu toate ca esti cu prietenii tai care au aceeasi virsta ca si tine, eu zic sa-ti intelegi parintii ca numai spre binele tau o fac

2 răspunsuri:
| Ella_4255 a răspuns:

Hey! Eu personal cred ca ai parinti cam intepati sa-mi bag picioru. Da daca vrei sai convingi poartate mai frumos, fii mai preocupata de scoala ( nu neaparat sa iei nu stiu ce note ) - fii cu nasun carte cand te vad ei, si incearca sai mai ajuti la treburile casnice. Nuj la tine dar la mine functioneazawinking

| MaRiA_1012 a răspuns:

Pai daca o fac si sunt duri cu tine, stiiu ei ce stiu poate ca acum ii urasti dar cien stie mai incolo o sa le multumesti, vreau sa zic ca ori au trecut si eu prin asta cand erau de varsta ta si nu a avaut cine sa le spuna si au gresit si le pare rau si acumnu vor ca si tu sa faci o greseala aproximativ egala cu a lor si in plus esti asa departe de oras. ciar daca sunt microbuze sau altceva... sigur ca se ingrijoreaza. Tu nu te-ai ingrijora in locul lor? uite ce poti sa faci stabileste o ora cu parintii tai la care sa te intorci chiar daca o sa iti zica sa vii prea devreme si nu o sa prea ai timp de nimic, tu accepta ca pe masura ce trece timpul putin cte putin o sa te lese mai mult fiindca vad ca le respecti cerintele i ai grija sa vii la ora ceruta!