| angishik a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru! tocmai am implinit 14 ani, si o prietena isi face ziua la mare (suntem nascute in aceeasi luna). dar parintii nu ma lasa in vama "la 14 ani" (o sa fim 5-2 fete si 3 baieti) cum sa fac sa-i conving pe parinti ca sunt destul de matura sa ma lase un weekend cu ei? astept raspunsul repede! cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| JustAnette a răspuns:

Pai eu tot pe la 14 ani asa ceva am patit.
Insa important sa vb frumos cu parintii...
Spunele linistita ca te duci cu persoane
de incredere. Ca o sa fii atenta. Ca esti
in stare sa ai grija de tine si singura.
Promitele ca o sa-i suni din cind in cind. Spune-i ca prietena ta o sa se
supere daca nu vii. Mai infrumuseteaza toate astea cu ceva si calatorie placuta.