| anonim_4396 a întrebat:

Buna cum sa imi conving tatal sa ma lase in oras deci locuesc in constanta si nici la mare nu ma lasa singuri fara ei nu ma lasa m-am saturat am 14 ani pana acum m-a lasat de vreo 4 ori dar acum toti prieteni mei sa dec peste tot dar eu ce sa fac plzzz ajutor (mama ma lasa dar tata nu)

Răspuns Câştigător
| Georgiana8 a răspuns:

Pai incearca sa ii descoperi slabiciunile daca ai note bune la scoala incearca sa ii spui,sa i le arati spune-i ca meriti sa iesi cu prieteni,daca nu ai promite-i ca vei invata mai bine,spune-i ca prieteni tai sunt de treaba nu fumeaza,nu merg prin cluburi, provin din famili bune etc.
Incearca sa ii castigi incredere daca tot nu te lasa roagal sa te lase sa vina prieteni tai la tine acasa sa ii cunoasca si sai inspire putina incredere, iar daca mama ta te lasa incearca sa vorbesti si cu ea sa discute cu tatal tau.Nu te lasa sa esti pentru ca te considera inca mic si vor sa te stie in siguranta.
Mult succes si un an nou cat mai bun. Funda?