| Andreea3219 a întrebat:

Buna:d Am nevoie de ajutor:

Ieri ultima ora nu am facut-o asa ca eu si prietena mea am chemat trei baieti la noi in clasa( nu dau nume), printre care si un baiat care se cam da la mine. O prietena l-a intrebat daca ma place si el a raspuns:Hmmm...nu.la care prietenul lui: Hai mai esti prost, faza la care "admiratorul " meu s-a incruntat si s-a lasat linistea.Parerea mea este ca ma place pentru ca imi tot da bomboane, ieri cand l-am intrebat daca vine la noi in clasa s-a uitat asa frumos la mine, la un moment dat ma luase si dansam in gluma, ieri cand am iesit afara m-a aparat de unul de-a 9-a si se tot da pe langa mine. Voi ce parere aveti?:d(fundita)

Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

E bine. daca nu e timid si are initiativa e totul ok. acum e de datoria ta sa vezi daca ii acorzi o sansa sau o termini cu el inainte ca sentimentele sa fie puternice

3 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Ca il lasi numai pe el sa faca tot si el o sa creada ca nu-l placi ca nu'i raspunzi la fel.
xoxo, loly

| danycosty a răspuns:

Ceva de genul asta asi face si eu.Se pare ca este un baiat de treaba daca tine asa la tine. Daca arati si bine cu siguranta te place daca nu, poate doar sa fie o prietenie foarte buna. Cel putin pentru mine conteaza mult cum arata prietena mea pentru ca am o colega de banca care e cam grasa dar cu care sunt foarte bun prieten si o ajut mereu cu ce are nevoie ca si cum ne-am placea.

| Gabitzooo a răspuns:

Da in mod clar te place si nu trebuie sa asteptisa faca el mereu primul pas mai incerca si tu sa te dai la el o sa vezi da roade si acum ca se apropie sezonul cumparaturilor poti sa ii faci cadou un lantuc sa vazi daca il poarta sau daca se joaca cu al sau poate daca nu il poarta oricum te place