| вяυηєтα_3939 a întrebat:

big hug Este adev ca sucul de lamaie decoloreaza parul? thinking Si trebuie doar sucul de lamaie fara apa? raised eyebrows Daca daa atunci pot da cu suc de lamaie pe parul meu pentru a face suvite mai deschise decat parul?batting eyelashes Multsumesc! kiss Dau funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| yasemin a răspuns:

Nu cred in basme din astea, insa stiu ca sucul de lamaie incetineste ingrasarea parului

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se stie ca sucul de lamaie se foloseste cu bicarbonat de sodiu ca sa cureti bine argintul asta inseamna ca scoate negreala atunci si la par ar merge.

| Malphas a răspuns:

Da, sucul de lamaie decoloreaza parul, pentru ca este acid. Si da, poti folosi un tapon de vata inmuiat in suc de lamaie pentru suvite mai deschise, insa diferenta de nuanta nu e atat de mare. Pentru diferente notabile, poti folosi apa oxigenata.

| Mălinuşaaa a răspuns:

Heii big hug Nu, nu este adevarat happy Lamaia la par.are un efect de "degrasare". pentru a nu se mai ingrasa parul` tongue Crede`ma m`am dat de mai multe ori si nu s`a decolorat big grin sper ca te-am ajutat. Fundita?batting eyelashes

| MaRyUkK a răspuns:

Nu cred...Este o prostie chestia asta,sucul de lamaie are vitamine si face ft bine,nu crd ca decoloreaza parul, si zic sa nu-ti dai cu lamaie pe cap, ar fi o prostie...