| pixieroxx a întrebat:

Bunabig grin
sunt in clasa a 8-a si as vrea sa stiu cat mai multe despre profilul-stiinte socialebig grin liceul la care m-am orientat are ultima medie de admitere pentru acest profil:9, 13. iar media mea de admitere este de 9, 11. As vrea sa stiu toate detaliile, ce se preda, care sunt materiile de baza, daca este greu sau nu(dupa parerea voastra). si inca o intrebare: la filologie se da teza la franceza?

Răspuns Câştigător
| Lusy93 a răspuns:

La stinte sociale e greu la inceput.(nu fff greu) se face mt literatura, ist, limbi starine...plus ca in clasa 9 faci logica, in a 10 psihologie, a 11 sociologie si a 12 filozofie si din asta in clasa 12 trebuie sa-ti alegi sa dai bacu.din cls 11 totu e mai simplu.pentru ca nu mai faci bio, chimie, fizica, iar mate faci doar 1 ora.si in rest se axeaza p materiile de bac.la filologie nu cred ca se da din franceza.eu stiam de latina.[funda] happy?