| SunshineLove a întrebat:

Buna!big grin Trec pe a 8 a, sunt din Tg mures si inca nu stiu la ce liceu sa ma duc confused. alegerea ar fi intre papiu si unirea, profil-stiinte ale naturii. Acum un an eram sigura ca ma voi duce la unirea, pentru ca acolo a terminat fratele meu, dar acum nu mai sunt asa de sigura. Multi colegi de ai mei vor merge mai departe la papiu, si in vacanta asta am cunoscut persoane care sunt acolo, la unirea cunosc doar vreo 2-3 persoane. Deci am intrat intr-o mare dilema laughing Am intrebat cateva rude/cativa prieteni, dar parerile sunt impartite. Am auzit ca la papiu se dau note mici chiar daca inveti, dar parca tot la papiu m-as duce mai mult thinking voi ce ziceti? daca aveti o parere, oridecare despre oricare dintre cele 2 licee, va rog spuneti-mi, m-ar ajuta foarte mult! happy

2 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Mda, şi eu am auzit că la Unirea profesorii dau note mai mari chiar dacă nu le meriţi. De împrietenit, oricum te vei împrieteni şi la Unirea, şi la Papiu, asta nu e o problemă. Oricum ambele licee sunt okay, nu cred că are importanţă până la urmă, liceul e doar liceul.

| andreeapp a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la papiu. la stiinte ale naturii nu e asa de greu, in clasa a 9a poate iei ceva note mai nasoale, dar o sa fie mai lejeri profii dupa aia. si la mine asa a fost (tot papiul l-am facut).