| WooDeeMe a întrebat:

Dacă ați mai văzut prin intrebările mele știți că vreau să îmi iau o pisică persană. Vă rog informații despre rasa lor și nu luate de pe net! Aș vrea să aud câte ceva despre cei care au pisici din această rasă. Altă problemă ar mai fi. tata nu vrea să îmi iau una. el nu prea suferă pisicile. dar cred că o să îmi ia! Vă rog ajutați-mă! Fundiță pentru cel mai rapid si bun răspuns!

1 răspuns:
| hgfdsa a răspuns:

Si eu am un pui de pisica persana si e superbaaa:X. O ADOR! nu credeam inainte ca m-as fi putut atasa asa tare de o pisica. Ce pot sa zic despre persane, sunt curate, nu fac mizerie, blana lor trebuie pieptanata in fiecaare zi, dar nu necesita prea mult timp de ingrijire.chiar e foarte usor de crescut.trebuie sa o deparazitezi daca nu o iei dintr-un magazin special si sa-i faci vaccinul necesar.nu prea tolereaza strainii si nu miauna foarte des.este foarte dragalasa si te poti juca cu ea mereulove struck.baie ii faci cam o data pe luna, si acestor rase chiar le place apa.
Sper ca te-am ajutat! Funda?happy