| AndreaTeodorovaRumenova a întrebat:

Buna,
Daca am parul prins, nu (desfacut), nu imi creste mai mult parul? Am folosit tot feluri de sampoane pentru ingrijirea parului dar nu mai am rabdare.Nu e prea de folos! fundita
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| noname1 a răspuns:

Pai da, cel care ti a spus a avut drepate. parul are nevoie sa 'respire'. astfel. tinandu-l prins, nu ii dai voie sa faca acest lucru. daca esti obisnuita cu el prins, incearca in casa sa l tii cat mai mult timp desprins, noaptea cand dormi. Incearca sa te speli cu Revalid sampon si balsam.Sunt putin mai scumpicele dar pe termen lung isi fac destul de bine efectul. sper ca ti am putut fi de folos happy

1 răspuns:
| Madalichka a răspuns:

Buna!
Nu te ajuta daca il prinzi, chiar dimpotriva, se poate rari, toci, etc.
Nimic nu poate face parul sa creasca mai repede. In schimb, unele lucruri (stres, alimentatie nesanatoasa, poluare) il pot face sa creasca mai incet. Singura solutie ar fi sa elimini factorii care crezi tu ca i-ar incetini cresterea, dar n-o sa fie vreo diferenta spectaculoasa. Nu crede leacurile sau produsele care se lauda ca-l fac sa creasca. Nu este fizic posibil asa ceva.
Dar, daca vrei sa fie mai des, poti folosi ulei de ricinwinking