| anonim_4396 a întrebat:

daca comand ceva de pe net si vine prin posta romana cum platesc acel ceva si cum il ridic... de ce am nevoie?

Funda:*:*

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il platesti la posta cand ridici pachetul, ai nevoie de buletin in principiu

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data vezi pe site-ul respectiv cum sunt metodele de livrare si de plata ale produselor de pe acel site. daca ai disponibila si plata ramburs a produsului,asta inseamna ca iti aduce postasul acasa produsul sau un aviz si trebuie sa mergi tu la posta dupa colet,si dai banii cat costa coletul,adica valoarea lui, si vei primi coletul, iar daca itia duce postasul acasa coletul atunci ii dai banii, si iti va da coletul. daca se face expedierea prin curier rapid atunci sigur va veni la tine acasa, fara aviz de instiintare.platesti coletul si eventualele taxe de transport, la posta e 10 lei, iar la curier e 15 lei sau mai mult.depinde cum livreaza site-ul.sunt site-uri unde daca cumperi produse in valoarea de o anumita suma, adica o suma care sa depaseasca un anumit pret, atunci vei beneficia de transport gratuit, si vei plati doar valoarea coletului.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Platesti ramburs adica la ridicarea coletului si ai nevoie de buletin

| CatalinaKaty a răspuns:

Mi se pare ca iti trebuie buletin si platesti atunci cand soseste.