| Sweeeetyy a întrebat:

Daca fostul meu prieten e gelos,ma intreaba cu cine vorbesc si il deranjeaza cand vede alt baiat in preajma mea,dar imi vorbeste urat.Ce ar insemna asta? El e si gelos,nu-i convine cand ma vede langa alt baiat, dar imi vorbeste urat.Cum pot sa-mi dau seama ce crede? Cum pot sa aflu daca el inca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| Misako a răspuns:

Dupa parerea mea, in calitate de baiat/barbat nu ar trebui sa jignesti sau sa vorbesti cu o fata/femeie pe un ton apasat. Odata ce ai zis ca vorbeste urat cu tine inseamna ca nu e un bartat adevarat. Pe de alta parte eu cred ca e gelos pentru ca poate nu mai vrea nimeni sa fie cu el si astfel si-a ratat sansa. Eu zic sa nu-l mai bagi in seama(desi iti vorbeste urat), iar daca se atinge de tine propun sa vorbesti cu ai tai sau cu dirigintele.
PS: Nu cred ca te iubeste! Vrea sa fie cu tine din interes.

| Sweeeetyy explică (pentru Misako):

mersi misako! Ai perfecta dreptate, asta imi spunea si prietenii mai apropiati, si tu fiind baiat ...Merci ca m-ai putut ajuta!

| Misako a răspuns (pentru Sweeeetyy):

Cu multa placere Geoshy! big grin

4 răspunsuri:
| Just4funNoRules a răspuns:

Buna,

Am si eu aceeasi situatie! Pai din experienta as putea zice ca el inca tine la tine dar nu vrea sa arate de teama ca vei rade de el sau chiar de timiditate. Daca vrei puteti sa discutati si sa clarificati lucrurile, crede-ma va fi de mare ajutor. Bafta!

| Sweeeetyy explică (pentru Just4funNoRules):

Mersi! Mai demult acel baiat s-a combinat cu o colega, si am suferit foarte mult.Acum s-a schimbat roata, oricum mersi foarte mult