| dyanna_7195 a întrebat:

Eu am un prieten ff bun, am fost cu el de multe ori (si de multe ori ne-am desparit) ei bine; chiar daca nu sunt cu el. si ma vede cu un alt baiat prin preajma ...nu ma mai saluta si merege trist pe langa mine. De mult ori e gelos.(pentru ca ma iubeste mult). Cum sa-l fac sa inteleaga sa nu mai fie asa, ca nu el e singurul baiat de pe pamant?happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fa-i cunostita prietenului tau cu o prietena de a ta si spera ca se vor placeahee hee
Asta ar fi cel mai frumos ca sa zic asa mod de a-l expediahappy
Ai grija sa fie o fata ca lumea care sa il merita si sa nu isi bata joc de elhappy
Si mai ales ai grija sa nu iti dea tarcoale sarpele geloziei tie dupa ce faci toate asteawinking

| Bacemi a răspuns:

Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa il iei frumos de manuta si sa mergeti undeva sa vorbiti sincer si deschis intre 4 ochi. Trebuie sa vorbiti deschis pentru ca doar asa se poate rezolva problema. E important sa fii sincera cu el. Iti garantez ca va aprecia asta si e o posibilitate sa ramaneti totusi amici chiar daca el momentan are unele sentimente fata de tine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa vorbesti foarte serios cu el. Daca nu ai curaj fata in fata vorbeste cu el pe mess sau la telefon happy Explica-i exact ce simtiwinking Spune-i ca tot ce a fost intre voi s-a terminat si ca iti doresti ca el sa o i-a de la capat cu alta fatawinkingCa nu are rost sa se mai tina dupa tine happy Vorbeste foarte calm, fara sa il ranestiwinking
Pana la urma el va intelegewinking Nu are incotrowinking
Succes!kiss

| georgiana a răspuns:

Spune-i ca ati vrea sa vorbiti mai mult, iar daca nu are curaj incearca sa-i dai de inteles prin comportamentul tau ca il placi.Zameste-i,invita-l sa stea cu amicii tai si asa va apropiati mai mult.

| ing. a răspuns:

Buna.Intalneste-te cu el la un suc, prin oras, sau oriunde(sau bineinteles ii poti spune printr-un telefon sau pe mess), ca timpul lui a trecut. El a reprezentat un capitol al vietii tale, care acum s-a inchis. Spune-i ca trebuie sa isi gaseasca o fata care sa ii impartaseasca sentimentele, care sa il considere jumatatea ei, iar acea fata nu esti tu. Explica-i ca faptul ca nu mai sunteti impreuna, nu inseamna ca nu mai trebuie sa va salutati, si ca tu il consideri un amic de nadejde.
happyVorbeste-i frumos, si incearca sa nu il faci sa se simta prost.Probabil ca va uita totul, mai repede decat iti imaginezi.Multa bafta:*.

| Alina a răspuns:

Ar trebui sa-i explici ca atunci cand a avut ocazia sa-ti demonstreze ca te merita nu a facut-o, si de aceea ai ales sa fii cu cineva care probabil te apreciaza mai mult.Nu-i mai plange de mila, eu cred ca o sa-i treaca mai repede decat crezi big grin