| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy! Daca imi place mult muzica pe care o asculta, imi place cum vorbeste cu mine, imi place cum gandeste, cum se comporta cu o fata, imi place felul lui de a fi, dar nu imi place asptectul lui fizic si totusi am fluturi in stomac, inseamna ca m-am indragostit de el? Multumesc >:".

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

De-obicei aspectul fizic e cel care ne face să fim interesaţi de o persoană. Dar, chiar dacă o persoană arată bine, atunci când realizăm că nu e la fel de frumoasă pe interior ca şi pe exterior, parcă nu ne mai atrage. Deci oricum o întoarcem, personalitatea e cea care contează până la urmă. Poate nu îţi place aspectul lui exterior, dar îţi place ce vezi pe interior, adică ce e mai important. Eu una zic că e posibil să te fi îndrăgostit de el. happy

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

O intrebare tricky, ceva il face misterios si se pare ca tu esti o fata careia ii place misterul. Uneori aparentele sunt inselatoare si alteori nu. De multe ori aspectul fizic iti permite sa ai deschidere mai mare catre o persoana, dar totodata nu o defineste.
Exista ceea ce simti si daca ceea ce simti iti place inseamna ca este bine. Cu dragostea posibil sa simti fiorul formarii acestui sentiment inca nedefinit dar depinde de tine cu ce il hranesti.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Cu totii stim expresia "Aspectul fizic nu conteaza",dar,hai sa recunoastem,cine se mai ia dupa ea? Acum majoritatea fetelor isi doresc aspectu fizic in primul rand si mai putin personalitatea, dar se pare ca tu le ai putin din amandoua, daca nu chiar, viceversa. Da, te-ai indragostit! big grin

| GuUumitza a răspuns:

Da, da te-ai indragostitlaughing Incearca sa nu te lasi impiedicata de bariera frumusetii fizice pentru ca nu te intelegi cu corpul lui, te intelegi cu sufletul lui. Si apoi, cine stie, oamenii se schimba. Poate o sa arate mai bine in 5 ani laughing Nu da cu piciorulhappy