| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Dacă în octombrie o sa fac 18 ani, când ar fi cel mai bine sa ma apuc de scoala de soferi? Eu m-as apuca de luna viitoare, dar nu vreau sa-mi irosesc orele și după sa astept mai mult timp pana la examen.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Așa a fost și cu cercul meu de prieteni când aveam 18 ani. Toată lumea se grăbea să înceapă școala de șoferi de la 17 ani, cu o lună înainte de ziua de naștere, ca să „salveze" cât mai mult timp. Iar după 3 luni după ce și-au luat permisul, au apărut primele probleme ca: „M-am plictisit de condus" sau „Nu mai am bani de benzină". Ceea ce îți recomand este să îți iei permisul atunci când ești pregătită și ești sigură că poți să acoperi toate aceste probleme. Eu unul am 19 ani și încă nu mi-am luat permisul, dar plănuiesc să îl iau încurând - categoria A2.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ai bani & timp te bagi

| Lukasssz a răspuns:

Oricand esti pregatita, nu suntem noi in masura sa iti spunem cand sa te apuci de scoala de soferi, decizia iti revine tie!