| anonim_4396 a întrebat:

Hello!
Eu am inceput scoala de soferi in mai 2019, iar sala am dat-o in octombrie, deci atunci am terminat orele.
Intrebarea este: am timp sa dau orasul pana în luna mai sau pana in octombrie?
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Uita-te pe fisa de scolarizare cand a fost eliberata. De la acea data ai timp un an incat sa sustii toate examenele. Eu de exemplu am inceput in octombrie si orele le-am terminat la sfarsitul lui ianuarie si scria pe fisa,, emisa la data de... ianuarie 2019" Deci eu pana luna trecuta trebuia sa sustin si sa trec toate examenele ca sa nu-mi expire dosarul.

Deci, dosarul tau expira in luna octombrie.