| BuGaTy a întrebat:

Salut TPU,eu ma apuc de scoala de soferi luna viitoare,în aprilie.
Vreau să vă intreb,daca am luat permisul aici in Romania, il pot schimba in Uk fara a mai da vreun examen sau trebuie sa dau un examen acolo?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti preschimba fara examen cel putin cat timp mai sunt in ue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat UK apartine UE nu trebuie sa schimbi permisul/sa dai examen

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Marea Britanie este încă în Uniunea Europeană.Nu este necesar schimbul permisului auto dacă acesta este certificat pentru statele membre. Dacă ești nesigur, întreabă și în zona respectivă ce trebuie să îndeplinești ca să fie totul ok.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu mai dai examen.