| June20 a întrebat:

Buna!
- Daca in septembrie mi-a venit ciclul menstrual pe 13 (mi-a trecut pe 19)
- in octombrie mi-a venit pe 11
-in noiembrie pe 6
In decembrie cand o sa imi vina? Niciodata nu imi vine la aceeasi data, mereu se decaleaza destul de mult de nici nu stiu sa il calculez. Am un eveniment important pe 1 dec. care presupune alergatura si nu cred ca o sa ma descurc cu acele crampe. Multumesc!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ai avut perioade de 28 si 26 de zile. In Decembrie te astepti sa porneasca undeva intre 2 si 4 daca ramane la 26-28 de zile, dar nu ai cum sa stii cu exactitate.

| Lioana a răspuns:

Ciclul regulat vine la 28 zile. In fapt pot fi plus sau minus 2-3 zile, uneori chiar 4.