| anonim_4396 a întrebat:

happydaca ma puteti ajuta cu un sfat.ar fi Ok! Am si eu o mica-mare problema-in legatura cu un baiat.nu pot sa ma mai scap de el.Se tine de mine de 2 ani rolling eyes, imi face tot felul de cadouri. iar eu mereu il resping pentru ca nu imi place de el, in schimb el nu vrea sa accepte chestia astasad. Credeti-ma, sincer numai stiu ce sa fac, mi-am facut si prieten iar el a continuat sa ma urmareasca, plus de asta s-a luat si de prietenul pe care l-am avut. El nu accepta sa fim doar prieteni, el vrea mai mult, eu nu! I-am explicat de f multe ori dar degeaba! Culmea este ca:nu am fost niciodata cu el, ca sa zic ca sunt de vina! Am inceput sa il jignesc, credeam ca poate asa il indepartez, dar degeaba! Imi pare rau ca ma iubeste asa de mult! Intr-adevar sunt o fire mai,, rebela" cu,, fite". app, am uitat sa va zic ca am 16 anihappyiar el.destul de mult consider eu-25 de ani.Acum am povestit asa,, in mare" nu am mai zis si faptul ca i-am spus mamei sa se i-a de elhappy si multe alte metode de a incerca sa ma scap d elstraight face. Off, cred ca o sa inceteze doar atunci cand v-a dat peste una mai,, frumoasa" ca mine. Daca ma puteti ajuta cu un sfat oricat de mic.sunt sigura ca imi va fi de ajutor! Multumeschappy

10 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Daca tu crezi si consideri ca a depasit toate limitele, si deja incepi sa te simti" hartuita", fa o plangere la politie, sa-i de-a o avertizare sa nu se mai apropie de tine!
eu am patit ceva asemanator...si dintr-o gluma ajunsesem sa-mi fie frica sa ma duc la scoala!
imi ameninta sotul (pe atunci era iubiti)!
spune-i lui, daca nu ma lasi in pace te denunt!
iar daca continua, DENUNTA-L!
SUCCES!

| Cryssy a răspuns:

Mda... e cam rau...ai grija ce faci, si cum s-a mai spus, daca nu se lasa si chiar te deranjeaza fa o plangere la politzie, poate se potoleste...

| ing. a răspuns:

Aoleu:-s
Asta nu e bine deloc.Adica tu ii explici ca nu vrei sa ai de a face cu el si tot nu te lasa in pace!:-|
Verisoara mea a patit la fel. Dar i`a spus tatalui ei care a venit cu ea si l-a amenintat pe tip. Nu stiu. spune unei persoane care ar putea baga frica in el .sau daca nu merge nici asa. fa cum zice andrutza.PLANGERE LA POLITIE.pentru ca d`astea nu e de gluma.sad
Iti urez succeshappy

| sorin a răspuns:

Rupe-i capulaughing

| Mo a răspuns:

Dragoste mare pe capu' omului!
Mergi la politie si denunta-l! Daca nu se potoleste, iti dau o reteta care in mod normal ar trebui sa mearga:
Angajezi vreo 2 tipi uriasi, prinzi pe respectivul, il baga aia cu capul in cel mai mare tomberon si pe urma nu-i mai trebuie nimic de la tine!
OK, acum ce sa zic...mult noroc!

| Crisu_8081 a răspuns:

Baiatul are probleme grave cu capul.Sincer,cred ca ar trebui speriat putin.Sunt de acord cu andrutza, in acest caz: 2 ani inseamna prea mult.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Spune-i ca vrei sa scapi dracul de el...[laughing]...si sa te lasa in pace.si ca nul mai suporti...[winking]...

| Ciprian271 a răspuns:

Eu sunt un baiat de 13 ani si eu m-am tinut de multe fete care le iubeam foarte mult. El tine asa mult la tine ca si cum ar fi in transa si ar intra prin foc pentru tine. E timid in preajma ta? Sau se blocheaza cand vorbeste cu tine? Daca da atunci spune-i cum iti zic eu tie acum! Stiu ca ma placi si nu vreau sa te ranesc, dar eu nu te plac si nu mai te vreau in preajma mea si nici buna sa nu-mi mai zici! AI inteles! Spune-i asta si te va lasa instrantaneu sa stii. Doar eu am patit asta de la o colega in clasa a4 a pe nume miriam tepes handalic. O iubeam mult! A ce a fost a fost mult noroc cu iubitul tau in ghilimele. Pa.

| petre_3712 a răspuns:

Cred ca baiatul nu a vazut o fata in viata lui... (nu mai vorbii cu el deloc) cand vine la toine nu il baga in seama sau incearca sa il ocolestii spune-i ca intree tine si el nu a fost niciodata nimica pentru in inima lui dar in inima ta nu a fost! si fa-l sa se simta prost pentru ca merita... obsedat ca el nu mai gasestii de 2 anii?:O:O:O... doamne fereste... daca nu iti iese pune-l pe tatal tau sa vb cu el sau mergii l a el acasa si vb cu parintii lui... mintesteii ceva sa nu il mai lase p afaralaughingrolling on the floor)) de fapt daca are 25 anii... cam greu da mnhoo spuneii ma lasa-ma in pace... Cred ca te-am ajutat:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu aceiasi problema cu un tip! In fiecare zi cand veneam de la scoala ma urmare pe dupa masini, dupa copaci si imi facea cadouri sa ma "cucereasca"(nu tinea). Intr-o zi am urlat la el si l-am plesnit peste fata(ha ha). M-a lasat in pace si acum o urmareste pe alta!