| Magnific a întrebat:

daca un prieten vrea sa-mi trmita bani din germania prin ( raiffeisen bank ) el o zis ca imi trmite un numar si eu cu numarul ala ma duc in ciraca 30 min si ridic bani desigur cu buletinul meu de la raiffeisen bank din zona mea. e adevart? si cat il costa daca de ex trmite 500 euro cat opreste aia?

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Da e dar depinde de cate cifre e nr daca are 11 cifre e la banca daca are 10 e la posta daca are9 e la cec depinde oriqm n mai mult de 10 euro...

1 răspuns:
| ATHOS a răspuns:

Da, este posibil sa-ti trimita. Comisionul de ridicare de numerar depinde de banca si se situeaza in zona 0, 05% adica aproximativ 5 euro la 1000 de euro insa este posibil ca acest comision sa nu fie mai mic de 3-5 euro.
Bafta!