| teddypicker a întrebat:

Daca va trebui sa urmez un liceu cu profil bilingv (G.Cosbuc) la ce materii predarea se va face in limba engleza? La toate materiile sau doar la engleza? Am intrebat mai multi oameni si fiecare mi-a dat alta varianta de raspuns.

Răspuns Câştigător
| anytzza97 a răspuns:

Din clasa a 10-a ti se va preda la istorie si geografie in engleza ...sau poate si mai devreme ...Bafta!(din cate stiu eu, vei face istoria si geografia Angliei)

1 răspuns:
| toocooltdd a răspuns:

Buna. pai atunci predarea este in limba engleza este la mai multe materi exluzand limba engleza unde se va vorbi aproape doar in engleza mai poti face in engleza istoria geografia si altele depinde de profil,, pa