| florentina_9904 a întrebat:

Buna dati-mi idei de cum sa fac bani sunt din Brasov si am 13 ani.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Buna Florentina. Pai ai putea face cateva "joburi". Daca ai farmec la oameni(si sunt sigur ca ai) poti da pliante la oameni, poti sa-ti ajuti parintii, bunicii, verii pe la muncile casnice. Eu am o colega in clasa care promoveaza si imparte flyere marca Avon. Profitand de faptul ca e vara iti poti face un stand de limonada, poti sa-ti vinzi din lucrurile mai vechi care nu-ti mai trebuiesc. Daca tot nu ai gasit ceva, poti incerca ceva mai maret. Poti sa te faci un ghid local, pentru ca Brasovul are multi turisti. Le poti arata imprejurarile contra cost, bineinteles mai ieftin decat un ghid adevarat. Bafta!

7 răspunsuri:
| florentina_9904 explică:

Vreau sa strang bani pentru imi cumpara un caine si pentru ai face vaccinuri pentru ca ai mai spun ca nu ii cumpara pentru e cheltuiala

| Numero1 a răspuns:

De asemenea, am omis sa-ti spun, daca te pricepi mai mult la o materie scolara poti face meditatii, asta ar face ceva profit. multi oameni cauta sa-si imbunatateasca copii prin meditatii, mai ales daca tu ceri mai putin, in plus nu vei avea aceeasi postura sobra de profesor iar copilul va intelege mai bine de la tine.

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Nu stiu daca te angajeaza de la varsta de 14 ani pentru ca nu ai nici buletinul facut dar poti incerca undeva in Real, Metro, Carrefour in alta parte nu stiu unde te-ar primi.
Mai bine astepti si tu sa cresti, de ce vrei sa muncesti de la varsta asta?
Nu-ti strica copilaria.

| Armatistul82 a răspuns (pentru BlueLifeOfficial):

Tu taci ca nu se strica copilaria si eu am 14 ani si la 15 o sa incep, cauta si tu ceva de genu cules de fructe, dar nu in Romania

| BlueLifeOfficial a răspuns (pentru Armatistul82):

Vorbeste frumos ca eu nu ti-am zis nimic tie.
Ea are 13 nici buletin nu are si tot tu esti cu gura?
Unde naiba la cules de fructe in alta tara? Tu gandesti?

| Armatistul82 a răspuns (pentru BlueLifeOfficial):

Da, daca parinti is divortati...

| RaduSk8 a răspuns:

Am auzit ca se fac angajari la Natura Parc